DÜZCE’DE TAKSİ DURAKLARI MODERNLEŞİYOR

DÜZCE'DE TAKSİ DURAKLARI MODERNLEŞİYOR

Düzce Belediyesi taksi duraklarında değişikliğe giderek yeni görüntüsüyle kent estetiğine uygun hale getiriliyor.

22 Ekim 2021 - 13:49

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce genelindeki taksici esnaflarının daha modern ve kullanışlı taksi durağı taleplerini yerine getirdi. Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri tarafından tasarımı hazırlanan, yüzde 90 belediyenin öz kaynakları ile yapılan yeni taksi durakları, taksici esnafının da çalışma hayatını kolaylaştıracak. 

WC VE MUTFAK OLACAK


Yeni taksi durakları kapalı ve açık kullanım alanları, WC ve mutfak bölümleriyle taksici esnafının çalışma hayatını kolaylaştıracak şekilde dizayn edildi. Çelik konstrüksiyon prefabrik yapı olan taksi duraklarında ısı yalıtımı unutulmadı. 16 metrekare olan yapı için sıcak ve soğuk havalarda kullanılmak üzere klima takıldı. 
Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından şehrin yapısına uygun modern, estetik ve kullanışlı taksi durakları belediyenin kendi öz kaynaklarıyla yapıldı. Kent estetiğinin ön planda tutulduğu taksi duraklarının tasarımları, çelik konstrüksiyonu, ahşap mobilyası, boya ve alçıpanı ile cephe giydirmesi müdürlüğün özverili çalışmaları sayesinde imal edildi. Ekipler, mesai saatleri dışında yaklaşık 3 hafta gibi kısa bir sürede piyasa şartlarının yarısına taksi duraklarını hazırlamış oldu. 
Montajı gerçekleştirilen yeni taksi durağını inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, taksici esnafının taleplerini değerlendirerek kent estetiğine uygun, modern ve kullanışlı duraklar imal ettiklerini kaydetti.

Özlü, “Arkadaşlarımız rutin çalışmalarından arta kalan zamanlarda, şehrimizin yapısına uygun, estetiği tamamlayacak ve tamamen esnafımızı düşünen bir bakış açısı ile taksi duraklarımızı yapmaya başladı. Şoförlerimiz klimalı, kendi mutfağı, tuvaleti olan, hem iç hem de dış mekanda konfor içinde dinlenebileceği ve hijyenik taksi durakları şehrin estetiğine de olumlu yönde katkı sağlayacak. Taksici esnafımıza hayırlı olsun. Gece gündüz özveri ile çalışan personelimizi tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu. 
Kentin farklı noktalarında kullanılacak olan taksi durakları için dizaynı aynı ancak metrekaresi farklı taksi durakları imalatı gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARAFTARLARDAN TAM DESTEK
TARAFTARLARDAN TAM DESTEK
DÜZCE'DE İHRACAT VE İTHALAT ARTTI
DÜZCE'DE İHRACAT VE İTHALAT ARTTI