Reklam
Reklam
DÜZCE’DE SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ KALMAYACAK

DÜZCE'DE SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ KALMAYACAK

Düzce Belediyesi, sokak hayvanlarına sahip çıkılması için Yerel Hayvanları Koruma Görevlisi Eğitimi programı düzenledi.

15 Mart 2021 - 14:29

Düzce Belediyesi'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İlimizde 28.01.2021 tarihinde yapılan İl Hayvanları Koruma Kurulunda alınan kararlar neticesinde yerel hayvan koruma görevlisi olmak isteyen 62 (altmışiki) kişinin başvurularının kabul edilmesine ve Düzce Belediyesi tarafından bu kişilere verilecek eğitimin organize edilmesine karar verilmiştir.

İl Hayvanları Koruma Kurulu kararı gereğince, kararda belirtilen 62 (altmışiki) kişiye yönelik yerel hayvan koruma görevlisi eğitimi 19.03.2021 tarihinde 10:00-13:00 saatlerinde Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.

Başvurusu kabul edilen adayların eğitime katılabilmesi için; a) En geç 09:30 da Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde bulunmaları, b) T.C. kimlik kartı veya T.C. numarası bulunan nüfus cüzdanlarını bulundurmaları, c) Covid 19 tedbirleri kapsamında maskeli ve 1,5 metre sosyal mesafe kuralına uymaları gerekmektedir. Eğitime katılım kurallarına uymayan adaylar Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi’ne alınmayacaktır."

Özellikle kedi ve köpekler gibi sahipsiz hayvanların kendi mekânlarında, bulundukları bölge ve mahallerde yaşamaları sorumluluğunu üstlenen gönüllü kişilere yerel hayvan koruma görevlisi adı veriliyor.

Düzce'de bu anlamda gönüllü olan 62 kişi alacakları eğitimin ardından sokakta görev yapmaya başlayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
MHP ADAY ADAYI HALİL UZUN İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ
MHP ADAY ADAYI HALİL UZUN İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ