DÜZCE’DE EDS’LERİN KALDIRILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

DÜZCE'DE EDS'LERİN KALDIRILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Düzce'de özellikle araç sürücülerini canından bezdiren EDS'lerin kaldırılması için düğmeye basıldı.

11 Mart 2021 - 15:15 - Güncelleme: 11 Mart 2021 - 15:32

Düzce'de 3 yıl önce faaliyete geçen Elektronik Denetleme Sİstemi (EDS) hakkında araç sürücülerinin şikayetleri giderek artıyor.

Düzce merkezinde EDS üzerinden ayda 15 bin civarında sürücüye ceza yazılıyor.

Bu durum, araç sahiplerinin ve sürücülerinin tepkilerine yol açarken, AK Parti yönetimi, belediye, emniyet ve odalar EDS'lerin tümden kaldırılması için harekete geçti.

İl Başkanı Mustafa Keskin, EDS'lerin kaldırılması için İçişleri Bakanlığı yetkilileriyle temasta bulunmuştu. Yapılan görüşmeler neticesinde Ankara'dan gelecek teknik bir ekip, Düzce'deki sistemi inceleyecek ve bir rapor hazırlayacak.

EDS'lerin kaldırılması konusunda bugün ilk resmi görüşme yapıldı.

Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, AK Parti İl Başkanvekili Ersin Gökçe, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, Düzce Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz biraraya gelerek, konuyu detaylı şekilde ele aldı.

Yapılan görüşmede, EDS'lerin kaldırılması konusunda mutabakat oluştu.EDS'lerin tümüyle ya da belli noktalardan kaldırılması için ön rapor hazırlanacak. Yasal mevzuat konusundaki sözleşme ve diğer unsurlar üzerinde çalışma yapılacak.

Düzce'deki EDS'lerin akibeti önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Düzceli
  2 yıl önce
  neden kurallara uymak zor geliyor? eds'ler sayesinde acaba kaç kaza önlendi? yüz binlerce lira harcanarak vergilerimizle yapılan bu hizmetler kurallara uymayıp ceza yiyenlerin baskısı ile çöpe atılıyor yazık.
 • Yakup Alkan
  2 yıl önce
  Işıklara saniye gösteren bir tabela koysunlar. Şaaaak diye aniden kırmızıya dönüyor şaaaak diye arkadan bir flaş patlıyor ve sonra yine aynı şekil fatura eve geliyor. Bunların hepsi düzce halkına bir tuzaktır . Neyse az kaldı
 • Mağdur
  2 yıl önce
  Olimpiyat kötü niyetli yapiĺmis gümüşova da mobil gitsin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
SİGARAYA ZAM
SİGARAYA ZAM