DÜZCE’DE 405 ARTÇI SARSINTI OLDU

DÜZCE'DE 405 ARTÇI SARSINTI OLDU

29 Kasım 2022 - 10:31

23 Kasım depreminin ardından 405 artçı sarsıntı meydana geldi
Düzce’de 23 Kasım tarihinde yaşanan depremin ardından 405 artçı sarsıntı meydana geldi.
Düzce 23 Kasım 04.08’de meydana gelen 5,9’luk depremle sarsıldı. Depremin ardından fay hattında enerji boşalımı devam ederken Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapılan ölçümlerde büyük bölümü 2’nin atlında 405 artçı deprem meydana geldi. 
Pazar sabahı en hissedilen artçı deprem yaşandı.
Yaşanan artçı depremlerin en hissedileni 27 Kasım Pazar sabahı meydana geldi. Meydana gelen 4,6 şiddetindeki deprem yine vatandaşları uykusundan uyandırarak korkuya neden oldu. 
AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, hissedilir artçı depremlerin yaşanacağını söyledi. Prof.Dr. Tatar “Türkiye’de 500 aktif fay var. Bu fayların deprem tekrarlama aralığı farklıdır. Bugün 5,9 büyüklüğündeki fayın üzerinde enerji kalmadı. Önümüzdeki hafta ve dönemlerde gittikçe sayısı azalacak bir takım artçı sarsıntılar olabilir. Bu vatandaşlarımızı kaygılandırmasın. Türkiye’de 5 üzerinde deprem üretecek faylar var. Bunun için şehirlerimizi hazırlamamız gerekiyor” uyarısında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMİTT FUARI ERTELENDİ
EMİTT FUARI ERTELENDİ
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU