DÜZCE’DE 1008 DEVAMSIZ ÖĞRENCİ OKULLA BULUŞTURULDU

DÜZCE'DE 1008 DEVAMSIZ ÖĞRENCİ OKULLA BULUŞTURULDU

21 Ocak 2023 - 12:29

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan "Eğitimle Yeniden Buluşma" projesi kapsamında Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından büyük bir gayretle ve özveriyle yürütülen çalışmalar sonucunda, il genelinde sürekli devamsız 639 öğrenci ile 369 kayıtsız öğrenci olmak üzere toplam 1.008 öğrenci eğitim öğretim sürecine dâhil edildi.
Sosyo ekonomik olarak dezavantajlı ailelerin çocuklarının eğitimle buluşabilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından titizlikle yürütülen çalışmalar sonucunda, 1.008 öğrenci tekrar eğitim öğretim sürecine kazandırıldı.
Milli Eğitim’den yapılan açıklamada, “Son 20 yılda eğitimde uygulanan şartlı eğitim yardımları, pansiyonlar, taşımalı eğitim, ücretsiz yemek, ücretsiz ders kitapları gibi sosyal politikalar ile Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından toplumsal taleplere çok daha duyarlı bir eğitim sistemi ortaya konulması için devasa bir seferberlik yürütülmüştür. "Eğitimde Yeniden Buluşma" projesi kapsamında İlimizde özveriyle yürütülen çalışmalar sonucunda, mevcut öğrencilerimizin devamsızlık ve terk oranlarını kontrol altına aldık” denildi.
Açıklamada, “Kayıt dışı öğrencilerimizi mutlaka eğitim sistemine dâhil etmek, tek bir öğrencimizi bile dışarıda bırakmadan, eğitim sistemine dâhil edebilmek için çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda belli zaman aralıklarında okul ve kurum yöneticilerimizle toplantılar düzenliyor ve sahada yapılan çalışmaları değerlendiriyoruz. Ortaöğretimdeki okullaşma oranını yüzde 95'ten yüzde 99'a çıkarma hedefi doğrultusunda, ilimizdeki amacımız tek tek tüm öğrencilerimize ulaşıp, mart ayının sonunda eğitimin tüm kademelerindeki okullaşma oranlarını arttırmak. Öğrencilerimizin tek tek adreslerine ulaşıyoruz, ailelerini dinliyoruz. Çocuklarımızın sorunlarını dinliyoruz ve onlar için en uygun çözüm neyse onu üretiyor, eğitim sistemimize dâhil ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMİTT FUARI ERTELENDİ
EMİTT FUARI ERTELENDİ
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU