• Reklam
DÜZCE BELEDİYESİ RUHSATSIZ İŞ YERLERİNE “KIYAK” YAPMIŞ!

DÜZCE BELEDİYESİ RUHSATSIZ İŞ YERLERİNE “KIYAK” YAPMIŞ!

Düzce Belediyesi, ruhsatsız 702 işyerinin faaliyetine göz yummuş.

22 Aralık 2020 - 13:54

Düzce Belediyesi’nin, işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmayan faaliyet gösteren işyerlerini tespit ettiği halde, faaliyetlerine göz yumduğu belirlendi.

Sayıştay müfettişlerinin hazırladığı rapora göre, Düzce Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmadan faaliyet gösteren 187 adet gayrı sıhhi müessese ve 515 adet sıhhi müessese tespit edildiği, ancak bu konuda işlem yapılmadığı ortaya çıktı.

İlgili yönetmelik hükümleri uyarınca işyeri açma ve çalışma ruhsatı alınmadan işyeri açılıp çalıştırılamayacağının belirtildiği raporda, “Ancak belediye ruhsat ve zabıta personelince yapılan denetimlerde, işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmadan faaliyet gösteren toplam 702 adet işyeri olduğuna dair tespit yapıldığı, söz konusu işyerlerinin bu şekilde faaliyet göstermesinin 5393 sayılı Kanun’un ve İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik’in yukarıdaki hükümlerine aykırı olduğu değerlendirilmektedir” denildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yavuz arıcı
    8 ay önce
    Aynı sıkıntı il özel idaresindedir var bunların araştırılmasını işteyim mahkemede suçlu oldum simdi bir üşt mahkemeye dava açtım sonuç ne olacak bilgili yerlere incelenmesini iştiyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ