Reklam
Reklam
DÜZCE BELEDİYESİ’NDEKİ "LİYAKATSİZLİK"...

DÜZCE BELEDİYESİ'NDEKİ "LİYAKATSİZLİK" BİLİRKİŞİ RAPORUYLA BELGELENDİ

Düzce Belediyesi'nde "liyakatsizlik" İsmetpaşa Okulu ile ilgili bilirkişi raporunda belgelendi.

11 Mart 2022 - 13:19

Düzce Belediyesi'nin İsmetpaşa Okulu'nun yıkılarak yerine iş merkezi yapılmasıyla ilgili kararına mahkeme tarafından "dur" denilirken, mahkemeye sunulan bilirkişi raporunda Belediye yönetimindeki "liyakatsizlik" somut tespitlerle ortaya konuldu.

Yüksek Şehir Plancısı İsmail Alaca, Yüksek Şehir Plancısı Dinçer Sezgin ve Harite ve Kadastro Mühendisi Yavuz Songül tarafından hazırlanan raporda, İsmetpaşa Okulu ile ilgili imar planının yeterli liyakata ve ehliyete sehip olmayan görevlilerce hazırlandığı belirtildi.

Raporda, İsmetpaşa Okulu ile ilgili imar planı müelliflifinin "E grubu İmar Plan Yapım Yeterlilik belgesine haiz" şehir plancısı Serkan Yılmaz tarafından üstlenildiği belirtilerek, "Düzce merkez imar planlaması B grubu olarak kabul edilmektedir. İsmetpaşa Okulu alanıyla ilgili planlama müelliflerinin E ve C grubu İmar Plan Yapım Yeterlilik belgesine sahip oldukları, bu kişilerin B grubu imar değişikliği planlamalarını yapabilme yeterliliklerine haiz olmadıkları değerlendirilmektedir" denildi.

İsmetpaşa Okulu arsası ile ilgili plan düzenlemelerinde Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yılmaz'ın imzası bulunuyor. Yılmaz'ın sahip olduğu E grubu yeterlilik belgesi ile B grubu olarak kabul edilen daha büyük ölçekli plan ve projelerin müellifliğini yapması mevzuat ve yönetmeliklere aykırılık oluşturuyor.

Bilirkişi, Serkan Yılmaz'ın B grubu planlama yapabilme yetkisi bulunmadığını, dolayısıyla liyakatinin yetersiz olduğunu belirtiyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Volkan
    1 ay önce
    İşleri belgeler yapmaz. İşi ustası, üstadı yapmalı. Üstadlığı ve ustalığıda belge kanıtlamaz. Kamu hizmetlerindeki sıkıtıda buradan başlar. Nasıl alındığı belli olmayan belgelerle yeterlilik ölçülmez. Kpss ile sorumluluk verilen makamlardanda hizmet çıkmaz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ ADAY ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞIRILDI
AK PARTİ ADAY ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞIRILDI
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR