Reklam
Reklam
DÜZCE BELEDİYESİ BUNU DA YAPTI: PİLAV DÜKKANI AÇTI

DÜZCE BELEDİYESİ BUNU DA YAPTI: PİLAV DÜKKANI AÇTI

12 Kasım 2022 - 11:22

Düzce Belediyesi, kent merkezinde pilavcı dükkanı açtı. Pilavcı dükkanından Düzceliler'e ucuz ve lezzetli Konuralp pilavı yedirilecek. 

Düzce Belediyesi, vatandaş odaklı belediyecilik anlayışını bünyesindeki her birimi ile sahaya yansıtmayı sürdürüyor.

Bu çerçevede, coğrafi işaretli ürünleri vatandaşlarla buluşturmayı amaçlayan belediye iştirak şirketi Beltur, ‘Tarihi Konuralp Pilavcısını’ hizmete açtı.

Düzce Belediyesi, tarihten turizme, kültürel etkinliklerden sosyal çalışmalara kadar farklı alanlarda vatandaşlara ulaştırdığı belediyecilik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda belediye iştirak şirketi Beltur çatısı altında Düzce’nin yöresel lezzetlerini vatandaşla buluşturan Düzce Belediyesi, Osmanlı Saraylarının vazgeçilmez lezzeti olarak bilinen coğrafi işaretli Konuralp Pirincinden yapılan yufkalı, etli, nohutlu pilavı ‘Tarihi Konuralp Pilavcısı’nda Düzcelilerin damak tadına sundu.

Millet Bahçesi girişinde hizmete açılan ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği ‘Tarihi Konuralp Pilavcısı’ menüsüne Düzce’nin bir diğer coğrafi işaretli ürünü olan Melengüççeği tatlısını da katarak, vatandaşların yöresel lezzetlere hızlı şekilde erişebilmelerine de imkan sağlamış oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ'DE TEMAYÜL BAŞLADI
AK PARTİ'DE TEMAYÜL BAŞLADI
 DÜZCE BELEDİYESİ SANAT AKADEMİSİ KURULDU
DÜZCE BELEDİYESİ SANAT AKADEMİSİ KURULDU