DÜZCE AĞAÇ VE PEYZAJ ÜRETİM MERKEZİ OLACAK

DÜZCE AĞAÇ VE PEYZAJ ÜRETİM MERKEZİ OLACAK

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, 2 senelik çalışma sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Düzce’de üretim üssü kuracağını açıkladı.

09 Haziran 2021 - 15:28 - Güncelleme: 09 Haziran 2021 - 15:35

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, 2 senelik çalışma sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Düzce’de üretim üssü kuracağını açıkladı.

Düzce’nin yaşam kalitesini arttıracak, kentin, kültürel ve ekolojik yapısına uygun bir yatırım olması nedeni ile, gelişimine büyük katkı sağlayacak olan projenin detaylarını açıklayan İl Başkanı Er, yaklaşık 2 sene önce üzerinde çalıştıklarını belirterek, “Düzce’nin ağaç ve Peyzaj üretim merkezlerinden birisi olması ve hemşerilerimizin de istihdam ve gelir manasında yaşam kalitelerini arttıracak olan yatırım projemizi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile sonuçlandırmış olmamızın müjdesini tüm Düzceliler ile paylaşmak istiyoruz.” Dedi.

Proje tamamlandığında toplam 1000 dönüm boş arazinin üretim için kullanılacağı ve yüzlerce insanın istihdam edilip, onlarca ailenin üretim ve satış garantisi ile refaha kavuşacağı proje İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından da kamuoyu ile paylaşıldı.

"Düzce ekonomisine çok ciddi katkılar sunacak"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kendisine bağlı bir kuruluş olan Ağaç ve Peyzaj AŞ üretim uzmanlığı ve alım-satım organizasyonu ile Düzce’yi üretim üssü olarak tercih ettiğini açıklayan Er, “İlk etapta 150 dönüm arazi ve 100’e yakın kadrolu çalışan ile başlayacak olan ve proje tamamlandığında toplam ekili arazinin 1000 dönüme istihdam sayısının ise 500’lü rakamlara ulaşacağı bu proje ile, topraklarının büyük çoğunluğu  10 dönüm ve altı büyüklükte olduğundan endüstriyel tarıma uygun olmadığı için boş duran Düzceli hemşerilerimizin arazilerini ağaç ve peyzaj bitkilerinin üretimi için kullanacak ve gelirlerini arttırmalarını sağlayacağız. Ağaç ve peyzaj aş gerek kendi gerekse seçilecek uygun tarlalar ve müteşebbisler kanalıyla üretim yaptırdığı ağaç ve peyzaj bitkilerini direk olarak satın alacak ve kullanacaktır. Satış garantili bu üretim tarzı ile yüksek gelir grubunda yer alan bu ağaç ve bitkiler Düzce ekonomisine çok ciddi katkılar sunacaktır. “ dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZLÜ’DEN DÜZCE GÜNLERİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJI
ÖZLÜ’DEN DÜZCE GÜNLERİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJI
MUHTEŞEM FİNAL
MUHTEŞEM FİNAL