DR. CENGİZ TUNCER’DEN ÇÖP SORUNUNA NEŞTER

DR. CENGİZ TUNCER'DEN ÇÖP SORUNUNA NEŞTER

Düzce Belediyesi bölgenin çöp sorununun çözümü konusunda önemli adım attı.

15 Ocak 2021 - 17:15 - Güncelleme: 15 Ocak 2021 - 17:33

Düzce Belediyesi, vahşi depolama sahalarının tamamen tarihe karışması için Katı Atık Entegre Tesisi’nin ardından ikinci bir adım daha atarak ilçeler için daha ekonomik olacak olan transfer merkezi için çalışmalara başladı.

Düzce Belediyesi, Katı Atık Entegre Tesisine atıkların getirilmesinde sorun yaşanan ilçeler için transfer merkezi formülünü masaya yatırdı.

Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer ve DİKAB ( Düzce İli Katı Atık Birliği) üyesi Belediye Başkanları, Düzce Belediyesinde bir araya gelerek; il, ilçe, belde ve İl Özel İdaresi’nin topladığı atıkların taşıma mesafesinin uzun olması nedeniyle yeni bir transfer merkezine dökülmesine karar verdi. DİKAB, yeni transfer merkezi için çalışmayı başlattı.

Gölyaka, Kaynaşlı ve Gümüşova gibi Katı Atık Entegre Tesisine uzak mesafede olan ilçelerin ekonomik olarak da rahatlayacağı sistem sayesinde belediyeler daha az maliyetle atıklarını bertaraf edebilecek. Akçakoca’nın ilçesinin transfer merkezinin olması ve Yığılca’nın da mesafe yakınlığından dolayı muaf tutulduğu çalışmada, diğer ilçe, belde belediyeleri ile Özel İdare çöp toplama araçları, atıklarını Hecinler’e yakın kurulacak olan transfer merkezine daha kısa sürede getirebilecek. Böylelikle hem mesafeden, hem de maliyetlerden avantaj sağlanmış olacak. Bu çalışma ile de Hecinler bölgesine olan taşıma trafiği azalacak. İlçeler transfer merkezine atıkların taşınması için ortak çalışma da yapabilecek.

Projenin uygulanmasında Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer'in önemli katkısı ve başarısı bulunuyor.

Belediye'de üstlendiği diğer görev ve sorumlulukların altından başarıyla kalkan Tuncer'in, çöp projesinde de aynı başarıyı sergilemesi bekleniyor. 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'DE İSTİFALAR BAŞLIYOR
CHP'DE İSTİFALAR BAŞLIYOR
BATMAN PETROLSPOR: 3 DÜZCESPOR: 2
BATMAN PETROLSPOR: 3 DÜZCESPOR: 2