DİYARBAKIR BAROSU’NA TEPKİ

DİYARBAKIR BAROSU'NA TEPKİ

Düzce Barosundan, Diyarbakır Barosu’nun paylaşımına tepki

23 Temmuz 2022 - 14:51

Düzce Barosu, Diyarbakır Barosu tarafından yapılan paylaşıma tepki gösterilen bildiriye imza atarak devletin ve Türk ordusunun yanında oldukları mesajı verdi. 
Irak'ın Türkiye sınırındaki Zaho kentinde 20 Temmuz'da sivillere yönelik saldırıda 8 kişi hayatını kaybetti. Diyarbakır Barosu'nun resmi Twitter hesabından, saldırıdan Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) sorumlu tutan paylaşım yapıldı.
Paylaşımın ardından Düzce Barosu, Afyonkarahisar Barosu, Çorum Barosu, , Erzincan Barosu, Gaziantep Barosu, Gümüşhane Barosu, Kahramanmaraş Barosu, Karabük Barosu, Karaman Barosu, Kilis Barosu, Kırşehir Barosu, Konya Barosu, Malatya Barosu, Niğde Barosu, Osmaniye Barosu, Rize Barosu, Sivas Barosu, Uşak Barosu’nun imzası bulunan bir bildiri yayınlandı.
Bildiride, “Devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız, tüm gücümüzle destekliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadelesine gölge düşürülmesi ve hedef gösterilmesini kabul etmiyor, kınıyoruz. 20 Temmuz 2022 tarihinde Irak'ın Duhok vilayeti Zaho bölgesinde, Dışişleri Bakanlığımızca yapılan açıklamaya göre; terör kaynaklı olduğu bildirilen saldırı sonucu hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz. Bizler için geçerli açıklama, Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamadır. Hangi kurum tarafından yapıldığına bakılmaksızın başkaca yapılan hiçbir açıklamaya itibar etmemekteyiz. Açıklamayı yapanların henüz deliller toplanmadan, temel hukuk kaidelerini görmezden gelerek, saldırının Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirildiği yönündeki iddialarını ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hedef göstermelerini kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Bir kez daha terörle kararlı mücadelesinde, devletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; Gazilerimize uzun ömürler diliyoruz. Ülkemiz, komşularımız, mazlum milletler ve insanlık için huzur temenni ediyor, ülkemizde, bölgemizde ve bütün dünyaya kalıcı barış diliyoruz. Aşağıda imzası olan barolar olarak, kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.” Denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FINDIKTA 75 LİRA BEKLENTİSİ
FINDIKTA 75 LİRA BEKLENTİSİ
ANTİK KENTTE SEMA GÖSTERİSİ
ANTİK KENTTE SEMA GÖSTERİSİ