Reklam
  • Reklam
DEVLET KAHVECİLERİ UNUTTU!
Reklam

DEVLET KAHVECİLERİ UNUTTU!

Koronavirüs pandemisi kapsamında tüm kısıtlamalar kaldırılırken, sadece kahvecilerdeki oyun yasakları devam ediyor.

14 Ağustos 2020 - 13:54

Koronavirüs önlemleri kapsamında tüm sektörlerde ve hizmet alanlarında uygulanan kısıtlamalar temmuz ayından itibaren kademeli olarak kaldırıldı.

Kısıtlamanın sürdüğü tek sektör olarak kahveciler kaldı.

16 Mart tarihinde alınan kararla kahveciler ve kafeteryalarda okey, tavla, iskambil kağıtlarıyla oynanan tüm oyunlar yasaklandı. ayrıca bu mekanlarda nargile içmek de yasak kapsamına alındı.

Yaz mevsimiyle birlikte her sektördeki kısıtlamalar kaldırıldı. Sadece kahveciler ve kafeteryalara yönelik oyun ve nargile yasakları devam ediyor.

6 aydır oyun oynamanın yasak olduğu mekan sahipleri isyan etti.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen işyeri sahipleri, “Tavla, okey, kayıt gibi oyunlar olmadığı için müşterilerimiz geliyor içeriye bakıp geri çıkıyor. 18 yıl boyunca bu esnaf size her ne istediyseniz verdi, sizleri milletvekili yaptı, bakan yaptı, başbakan yaptı, Cumhurbaşkanı yaptı. Artık biz bittik, imdat diye çığlık atıyoruz” dediler.

Ekonomik yöndeh zor durumdaki işyeri sahipleri şöyle konuştular:

“Bugün 6. aya girdik, esnaf ve zanaatkarın ne kadar zor günler geçirdiğini bilemezsiniz. 16 Mart’tan itibaren perişan bir haldeyiz. AVM’ler, plajlar, havaalanları, turistik yerler açıldı, kafeler açıldı. Ancak kahvehaneler hakkında hiçbir açıklama yok. Eğer kahvehaneleri açmak istemiyorsanız çıkın diyin ki (Artık Türkiye Cumhuriyeti’nde size kahvecilik yaptırmayacağız. Okey, tavla gibi oyunları yasakladık). Bu gidişle bizi Covid-19 değil, açlık öldürecek. Sayın Cumhurbaşkanımızdan oyun ve nargile yasaklarının kaldırılmasını talep ediyoruz.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI