Reklam
  • Reklam
DEVA PARTİSİ İL KONGRESİ YAPILDI
Reklam

DEVA PARTİSİ İL KONGRESİ YAPILDI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Düzce 1. Olağan Kongresine katıldı.

04 Aralık 2020 - 18:19 - Güncelleme: 05 Aralık 2020 - 11:57

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Düzce 1. Olağan Kongresine katıldı.

Özel bir otelin konferans salonunda düzenlenen kongreye DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, parti temsilcileri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Düzce'de sanayinin plansız yürütüldüğünü belirten Babacan, "Son yıllarda Düzce'de sanayi tesisin sayısı artıyor. Ülkede bütün olumsuzluklara rağmen artıyor. Gerçekten Düzce'nin okadar potansiyeli var ki, ülkede sıkıntı varken Düzce yerinde duramıyor, adeta üretmek için hazır. Girşimciler,yatırımcılar Düzce'nin potansiyelini, coğrafi avatntajlarını görüyor, geliyor ve yatırım yapıyor. Ama Düzce'de sanayi değeri plansız gelişiyor. Hem coğrafi olarak hem de sanayileşme Düzce'ye hava kirliliği olarak ve suyun kirlenmesi olarak yansıyor." dedi. 

Düzce'nin önemli sorunlarından birinin sanayinin aradığı nitelikli insan gücü olduğunun altını çizen Babacan, "Düzce'de Ar-ge kapasitesinin artırılması, teknolji tabanının geliştirlmesi gerekiyor. Yüksek katma değerli ve küresel pazarda talep edilen ürünlerin Düzce'de daha çok üretilmesi gerekir." dedi. 

Düzce'de ve komşu illerde tır şoförlerinin dış politikadan etkilendiğini söyleyen Babacan, "Avrupa ile yapılan ticaret yoğun bir yandan şoförler vize sorunu yaşıyor. Sınır kapılarında uzun süreler bekletiliyor.Avrupa'ya uygulanan kotalar bizim tır firmalarına uygulanmıyor. Bu sebeple Düzce'nin ve çevre illerin rekabet gücü olumsuz etkileniyor." dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
81 BİLETLE DESTEK OLDULAR
81 BİLETLE DESTEK OLDULAR
AK PARTİ YÖNETİMİ MAZBATA ALDI
AK PARTİ YÖNETİMİ MAZBATA ALDI