CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

Düzce protokolü Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajları yayımladı.

29 Ekim 2020 - 11:15 - Güncelleme: 30 Ekim 2020 - 12:11

Düzce protokolü Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajları yayımladı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar

Milli irade, demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü gibi evrensel hak ve özgürlükleri milletimizle buluşturan, fikri hür, vicdanı hür bireyler yetiştirmeyi hedefleyen ve insana değer veren Cumhuriyetimizin 97. yaşına ulaşmasının onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

“Milletin İstiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sözüyle başlayan Kurtuluş Savaşımız, Lozan Antlaşması ile bağımsızlığına kavuşmuş, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilan edilmesi ile de ülkenin yönetimi ve geleceği, gerçek sahiplerine, millete emanet edilmiştir.

Türk milleti, bağımsızlığı ve hürriyeti uğruna savaş meydanlarında gösterdiği kahramanlıklar ve üstün fedakârlıkları ile kazandığı Cumhuriyeti, her türlü tehlikeye karşı korumuş, gerektiğinde de kendisini tankların ve kurşunların önüne atmaktan hiç çekinmemiştir. Dün olduğu gibi bugünde, düzenlenen alçakça girişimlere karşı kahraman Mehmetçiğimiz ve milletimiz, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında önemli mücadeleler vermiş, vatanına ve cumhuriyetine her zaman, her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Herkese eşit bir yaşam hakkı sunan, yüksek ahlaki değer ve nitelikleri içerisinde barındıran, geleceğe büyük bir umutla bakmamızı sağlayan Cumhuriyet; fikren, ilmen ve karakteri yüksek, çalışkan koruyucular ister. Cumhuriyeti koruyup gelecek nesillere aktarmak için her zamankinden daha çok çalışmamız gerektiğinin bilinciyle...

Düzce Üniversitesi olarak; bağımsızlığımızın kazanılmasında ve Cumhuriyetin ilanında canlarını hiçe sayarak mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyoruz.

Düzce milletvekili Ayşe Keşir

Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz.

Bu ülke, kadın-erkek demeden topyekûn bir mücadele, fedakârlık ve kahramanlıklarla kurulmuştur.

Bin yıllık bir mirasın üzerinde yükselen Cumhuriyetimiz, başta 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize, tüm dünya karşımızda dursa da var gücümüzle ilerlemeye devam edeceğiz.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Düzce Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı

“Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesidir.”
Ulu Önder Atatürk'ün 'En Büyük Eserimdir' diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümüne erişmenin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Cumhuriyetin ilanı Türk milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisidir.
Türkiye Cumhuriyeti, köklü, büyük ve güçlü bir devlettir. Gerek kuruluşu, gerek kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği atılımlarla pek çok ülke için örnek durumundadır. Bu büyüklüğe yaraşır biçimde, birlik ve dirliğimiz her zaman korumalıyız.
Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; Tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.” 

Düzce Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber

Büyük Türk Milletinin şanlı tarihindeki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97.yılını kutlamanın sevinci içerisindeyiz.

29 Ekim, Ölümsüz Türk Milletinin bağrından çıkardığı bir zafer,
Cumhuriyetimizi bizlere emanet edenlerin kararlılığı azmi ve inancıdır.

Cumhuriyetimizin 97. Yılınında ; öncelikle milli ve manevi bütünleşmemize, kardeşlik bağlarımızın güçlenmesine ve milletçe kenetlenmemize vesile olmasını diliyor,
Başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er 

97 yıl önce bütün orduları dağıtılmış, bütün tersanelerine girilmiş, bütün kaleleri fetih edilmiş, yurdun dört bir yanı işgal edilmiş, fakir, muhtaç ve savaş yorgunu bir millet, ‘Ya İstiklal! Ya ölüm!’ parolasıyla başlattığı kuruluş mücadelesinde yıkılan Osmanlı Devleti’nin küllerinden yeni bir devlet kurmayı başardı. Atatürk‘ün en büyük eserim dediği bu devlet, onu kuran halkın idaresine emanet edildi. Türkiye Cumhuriyeti, etnik kökeni, inancı, yaşama biçimi ne olursa olsun ülkede yaşayan herkesi vatandaşı bildi. Tüm vatandaşlarına eşit haklar verdi ve onların devletine, milletine, bayrağına, vatanına, cumhuriyetin değerlerine sadakatle bağlı olmasını istedi. Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında birleştiğimiz bugün, bizi millet yapan yüksek değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakılacağı gündür.

İnanıyoruz ki; Ülkemiz çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda, insanımız bilimde, sanayide, eğitimde ve diğer bütün alanlarda büyük bir mesafe kat edecek, elde edilen bu başarılarla Cumhuriyetimizi hep birlikte taçlandıracağız. Cumhuriyetin 97. yıl dönümü vesilesiyle birlik ve beraberliğimizin timsali olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu  ve saygıyla anıyor, saygıdeğer yurttaşlarımızın ve meslektaşlarımızın cumhuriyet bayramını kutluyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONADA SON DURUM: 193 VEFAT DAHA
KORONADA SON DURUM: 193 VEFAT DAHA
DÜZCESPOR 3 GOLLE 3 PUAN ALDI
DÜZCESPOR 3 GOLLE 3 PUAN ALDI