ÇİMENTO FABRİKASI ÖNÜNDE KAMYONCU EYLEMİ

ÇİMENTO FABRİKASI ÖNÜNDE KAMYONCU EYLEMİ

Yığılca'da bu kez kamyoncular kontak kapattı

04 Ağustos 2022 - 14:47

Tepkilere rağmen ruhsatlandırılan, faaliyete geçtiği günden beri  Yığılca havzasına büyük zarar veren  çimento fabrikası önünde, şimdi de kamyoncular kontak kapattı.
Düzce'nin Yığılca ilçesi Hoşaflar – Aksu köyü mevkiinde kurulu çimento fabrikasına tepkiler devam ediyor. Daha önce bacasından saldığı tozla çevre köylerde hayvancılığı, arıcılığı, sebzeciliği ve fındıkçılığı zarara uğrattığı gerekçesiyle köylülerin tepkisine neden olan çimento fabrikasının hedefinde bu kez kamyoncular var.
Düzce'nin Yığılca ilçesi Hoşaflar köyünde kurulu çimento fabrikası önünde kamyoncular eylem yaptı. Yaklaşık 200 kişilik grup Aksu mevkisinde bulunan Çimento fabrikası önünde kontak kapatarak eylem yaptı.
Fabrika ile yapılan sözleşmeye uyulmadığı için eylemde bulunduklarını ifade eden kamyoncular, dışarıdan gelen araçlara tepki gösterdi.
Kamyoncular tarafından fabrikanın önünde bulunan yabancı araçların geçişine izin vermedi.
Olay yerine çok sayıda Jandarma ekipleri sevk edildi. Yığılca İlçe Jandarma komutanlığa bağlı ekipler ile Düzce İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler çevrede güvenlik önlemi aldı.
Yabancı araçların yükü geri boşaltmasının ardından kamyoncular olay yerinden sorunsuz şekilde ayrıldı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yığılcalı
    2 hafta önce
    Bu kamyoncu arkadaşlar Muzaffer yiğit bu fabrika kurulurken önce Yığılcalı iş alacak öncelik yığılcanın demişti E Muzaffer yiğit nerdesin bak insanlar fabrika yönetimi tarafından mağdur ediliyor neden fabrika yetkileriyle görüşmez bu insanlara sahip çıkmasın yoksa fabrika kurulurken yetkililerle çıkar ilişkin mi varmıydı insanlar bunu konuşuyor ama genel kanı bu çünkü senin servetin gözle görülür artığı söyleniyor birde aldığın gayri menkulleri hep başkasının üzerine yapdığın söyleniyor bunlar doğrumu bunlar doğru değilse neden bu insanlarla birlikte değilsin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOFRAM KEBAP'TAN DÜZCESPOR'A DESTEK
SOFRAM KEBAP'TAN DÜZCESPOR'A DESTEK
AK PARTİ’DEN TAM SAHA PRES 
AK PARTİ’DEN TAM SAHA PRES