CHP’DEN AK PARTİ’YE VERYANSIN

CHP'DEN AK PARTİ'YE VERYANSIN

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Milletvekili Mahmut Tanal, CHP Düzce İl Başkanlığını ziyaret etti.

26 Ekim 2022 - 15:38

CHP Grup Sözcüsü Özgür Özel, CHP Milletvekili Mahmut Tanal’la birlikte Düzce il teşkilatını ziyaret etti. Özel, burada Düzce’nin sorunlarına ilişkin açıklamalar yaptı.

HAVA KİRLİLİĞİNİN SEBEBİ AK PARTİ YÖNETİMİ
Düzce’de yaşanan hava kirliliği sorununun sorumlusunun AK Parti olduğunu söyleyen Özel “Düzce’nin bir türlü aşılamayan sorunları var. Bunlardan bir tanesi Türkiye’yi aştı ve Dünya’da haber olmaya başladı. Düzce’nin uluslararası raporlarında Avrupa’nın havası en kirli beşinci şehri olduğuna ilişkin çok ciddi raporlar yayınladı. Geçtiğimiz günlerde bakanlık görevi yapan ve birlikte milletvekilliği görevinde bulunduğumuz Düzce’nin sayın belediye başkanı çıktı. Efendim bu doğru değil havası en kirli il değiliz, sorunları tespit ettik en kısa sürede halledeceğiz dedi. 20 yıldır Türkiye’yi yönetiyorlar. Çok uzun süredir Düzce’yi yönetiyorlar. Kendisi 4. Yıla yaklaşıyor. Düzce bu durumda halen daha sorunları tespit etme aşamasındalar. Bu sorunlar çoktan tespit edildi. Tarafımızdan tespit edildi. AK Parti iktidarının bu sorundan Düzce’yi kurtarması gerekiyordu. Bugün Düzce’de kış aylarında solunan her kirli havanın sorumlusu AK Partidir. Bunu net olarak ortaya koymak gerekiyor” dedi.

DÜZCE’DE OTOPARK YOK
Düzce’de otopark sorunu olduğunu söyleyen Özel “Düzce’nin trafik ve otopark sorununu incelediğimizde ben gelen rapora inanamadım. Ben sıfır hata var sandım. Merkezde sadece 150 araçlık bir otoparkın bulunuyor olması gerçekten kabul edilir bir durum değil. Bu bir şaka olmalı dedim. Herhalde 1500’lük yetmiyor dediler dedim. Ama bu gerçekle maalesef yüzleşmiş durumdayız” ifadelerini kullandı.

FINDIK FİYATI  
Son olarak fındık fiyatı konusunda da açıklama yapan Özel “Düzce Türkiye’nin en çok fındık üreten beşinci şehri. Ama fındık ekonomisi bu fındığı Dünya devi firmalar topluyorlar. Bütün Dünya’ya Türk fındığından ürettikleri ürünleri satıyorlar. Bu işten birileri çok büyük paralar kazanıyor ama fındık üreticisi sürünüyor. Burada bir taban fiyat rezaleti var. Geldiler taban fiyatı açıkladılar, taban fiyat 54 lira olacak dediler. Desteklemeyle birlikte 54 lira alacaklardı. Bugün 43 liradan işlem yapılıyor. Fındık ekonomisi Düzce ekonomisi demek. Fakir, fukaranın yanında değil patronların yanında tutum sergileyen bu kişileri Düzcelilere şikayet ediyoruz" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DİLENCİ AİLENİN ÜZERİNDEN TAM 7 BİN 400 TL ÇIKTI
DİLENCİ AİLENİN ÜZERİNDEN TAM 7 BİN 400 TL ÇIKTI
BAŞKAN ÖZLÜ MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
BAŞKAN ÖZLÜ MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR