• Reklam
CHP, CAHİT AYDIN VE İNÖNÜ PARKI’NIN PEŞİNDE

CHP, CAHİT AYDIN VE İNÖNÜ PARKI’NIN PEŞİNDE

CHP’nin Düzce’den sorumlu ve İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, Düzce’de bulunan İnönü Parkı ihalesini Meclis’e taşıdı.

14 Ekim 2017 - 16:14

CHP’nin Düzce’den sorumlu ve İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, Düzce’de bulunan İnönü Parkı ihalesini Meclis’e taşıdı.

İhalenin kazanan kişiye verilmeyip, AKP Düzce İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Aydın’a verilmesini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Düzce’nin İnönü Parkı’nın ihale bilmecesi Düzcelilerin kafasını karıştırmaya devam ediyor. Cevapsız sorulara cevap arayan ve Düzcelilerin sesi olan CHP’nin Düzce’den sorumlu Milletvekili Mahmut Tanal, Soylu’ya şu soruları sordu:

1- Düzce Merkez’de bulunan İnönü Parkı işletmesi 1997 yılında kime verilmiştir?

2- 1997’de İnönü Parkı’nın 10 yıllığına şu anda Düzce AKP İl Genel Meclisi Üyesi olan Cahit Aydın tarafından ihale ile alındığı doğru mu?

3- Doğru ise işletme süresince Düzce AKP İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Aydın’dan kira bedeli alındı mı? Alındı ise ne kadar? Alınmadı ise neden?

4- Düzce AKP İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Aydın’ın kira bedelini ödediğine dair belgeleri var mı? Varsa tarafıma verir misiniz?

5- 14.07.2016 tarihinde, İnönü Parkı, tekrar ihaleye çıkıldığı ve tekrar Düzce AKP İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Aydın’a  verildiği doğru mu?

6- Sayıştay’ın “İnönü Parkı ihalesiz açıktan verilemez” şeklinde bir kararı olduğu ve bunun rapor edildiğinden bilginiz var mı?

7- Düzce Belediye Meclis Üyelerine bu Sayıştay Raporu neden verilmedi?

8- Sayıştay kararına ilişkin hangi işlemler yapıldı?

9- Cahit Aydın’ın ihalede 150 bin artı KDV aylık kira bedeli teklif ettiği, aynı ihalede C. Oto. Şirketi’nin daha fazla teklif vererek (200 bin artı KDV ) ihaleyi aldığı ve aldığı halde ihalenin iptal edildiği doğru mu? Doğru ise neden iptal edildi?

10- İnönü Parkı ihalesi iptal edildikten sonra Cahit Aydın’a  işletmesi tekrar verilmiş midir?

Düzce’de gerçekleşen kayırmacılığı Bakan Soylu’ya soran Tanal, AKP Düzce İl Genel Meclisi Üyesi’ne kira bedeli alınmadan ihale verildi ise bunun bir skandal olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FERRERO FINDIKLA OYNUYOR, ÜRETİCİ MAĞDUR OLUYOR
FERRERO FINDIKLA OYNUYOR, ÜRETİCİ MAĞDUR OLUYOR
DÜZCE 81 OLDU
DÜZCE 81 OLDU