• Reklam
CEZAEVİ ÇOCUKLARINA ÖZEL PROJE

CEZAEVİ ÇOCUKLARINA ÖZEL PROJE

Düzce cezaevinde anneleriyle birlikte kalan çocuklar icin özel oyun alanları oluşturuldu.

22 Şubat 2020 - 12:54

Düzce T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde tutuklu ve hükümlü kalan annelerin yanında kalan çocukları için kreş, oyun parkı ve bahçe projesi tamamlandı.

Proje açılışına,  Düzce Valisi Dr. Zülküf Dağlı, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, Düzce İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Jandarma Komutanı Mustafa Cetinkaya ve TSO Başkanı TUncay Şahin katıldı.

Projeye Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Ticaret Odası, Düzce Ticaret Borsası, Delta Alfa Çorap, Bemi Ahşap Oyuncak, Gözde Alçı Dekorasyon ile bazı kişi ve firmalar destek verdi. 

Proje kapsamında; 0-6 yaş grubu çocukların, gerek anne sevgisi ve şevkatine ihtiyacı, gerek aile bireyleri yetersizliği ya da yokluğu nedeniyle hükümlü/tutuklu olan anneleriyle beraber ceza infaz kurumlarında kalmakta. Bu çocukların biyo-psiko-sosyal yönden yaşıtları gibi gelişimleri desteklenmesi amaçlandı. Kurumda barınan yetişkin kadın ve erkek hükümlü- tutuklu ve suça sürüklenen çocukların (12-18 yaş) rehabilite çalışmalarına olumlu etki sağlaması amacıyla grup çalışma odası dizaynı düşünüldü. Ayrıca ceza infaz kurumunda çalışan personelin iş yaşamı şartlarını iyileştirmek ve moral motivasyonunu arttırmak amacıyla havalandırma bahçesi dizaynı düşünüldü.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ