CEP YAKAN FATURALARA TEPKİ!

CEP YAKAN FATURALARA TEPKİ!

Elektrik ve doğalgaz faturalarında yaşanan artışla zor günler geçiren Düzceli vatandaşlar, faturalın artık cep yakmaya başladığını dile getirdi. Düzceliler, elektrikte kademeli sisteme geçişin vatandaşın yararından çok zararına olduğunu ifade etti.

29 Ocak 2022 - 13:13

Bugünlerde vatandaşın gündeminde elektrik ve doğalgaz faturaları var. Geçtğimiz  aylara göre faturaları neredeyse iki kat gelen fatura bedelleri vatandaşın cebini  yakmaya başladı.  Düzceliler de yaşanan artışlara isyan ettiler.

Vatandaşlar, faturaların çok yükseldiği yönünde ortak görüş bildirirken, yaşanan artışların sebebinin yanlış politika  ve planlamadan kaynaklı olduğunu dile getirdiler.

Bir vatandaş, " Bu ara bayağı bir şişkin geliyor faturalar, bayağı zorlanıyoruz, 140 TL gelen elektrik faturası 200'den fazla geldi" derken, bir başka vatandaş ise, " her şeyin fiyatı 3 kat arttı,  hangi insanın cebine bugün üç kat para girdi, gidişatı çok iyi görmüyorum" şeklinde konuştu.

Bu gidişe dur demesi gerektiğini söyleyen bir vatandaş ise, "Memleketin ihtiyacı olan gereği gibi tasarruf yok, her şey yukarı gidiyor, aşağı iniş yok, devletin bu işe el koyması lazım, bir bakan kesildi gazımız diye konuşmaması lazım, önceden tedbirini alması lazım. Halkın huzura, adalete ihtiyacı var yönetimin daha iyi şekilde olması lazım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (DÜZCE'NİN SESİ)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
SİGARAYA ZAM
SİGARAYA ZAM