CENGİZ TUNCER SONUNDA PATLADI..

CENGİZ TUNCER SONUNDA PATLADI..

03 Nisan 2020 - 13:44

Düzce Belediye Baikan Yardımcısı Cengiz Tuncer, kendisine yönelik eleştiriler karşısında önemli açıklamalar yaptı.

Tuncer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları söyledi: 

"Tarih 15 Temmuz 2016, hain darbe girişimi oldu. Ardından üniversitelerde görevli onlarca FETÖ terör örgütü mensubu olan öğretim üyesi görevden alındı. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesinde de durum farklı değildi. Nöbetçi amir listeleri değişti, herkesin görev yükü artmıştı. Hiçbir sağlık çalışanı o dönemde de şikayet etmedi.
Görev yapmakta olduğum Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı'nda aynı dönemde 2 doktor arkadaşımız Amerika'ya 1 yıllığına eğitime gitmişti, 1 doktor arkadaşımız ise üniversiteden ayrılış yaparak özel sektörde çalışmaya karar vermişti. Tam 1 yıl boyunca, 365 gün, 8760 saat, sürekli icap nöbeti tuttum. Acile gelen tüm vakalara ben baktım, Türkiye'nin heryerinden hasta sevklerini kabul ettim, cerrahi müdehale gerekenleri ameliyat ettim, serviste takiplerini ben yaptım, beyin ödemi olduğunda tedavilerini ben düzenledim, enfekte olanların antibiyoterapilerini ben takip ettim. Telefonum hiç kapanmadı, hiç Düzce dışına çıkmadım, arayanlar hiçbir zaman "aradığınız kişiye ulaşılamıyor" mesajı duymadı. İş yükünden kaçıp Düzce'yi terketmedim.
İnanmayan, inanamayan, inanmak istemeyen kim varsa Rektörümüz Nigar Hoca'mıza sorabilirler.
Ve bu çalışma temposu içinde hiçbir zaman siyasi ikbal peşinde olmadım, hiçbir zaman makam mevki beklemedim. Belediyede görev almak gibi bir talebim hiçbir zaman olmadı, Faruk Bey ilk olarak sağlık danışmanı olmamı teklif etti. Bende "Görev istenmez, verilir" hadisi şerefine uygun olarak görevi kabul ettim. Belediye Başkan Yardımcısı olmak gibi bir talebimde hiç olmadı. Faruk Bey görevi verdi ve bende aldım. Çalışmalarımı beğendi, bu göreve layık gördü. Yine ne kadar ileri görüşlü bir Belediye Başkanı ki bugünleri önceden sezinler gibi sağlık konusunda uzman bir hekimi Başkan Yardımcılığı görevine getirdi. Yetenekleri sınırlı olanlarında bunu anlamasını, kabullenmesini beklemiyorum."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FINDIĞINI BEKLETEN ÜRETİCİ DAHA ÇOK KAZANACAK
FINDIĞINI BEKLETEN ÜRETİCİ DAHA ÇOK KAZANACAK
FİSKOBİRLİK FINDIK ALIM FİYATINI 105 LİRAYA ÇIKARDI
FİSKOBİRLİK FINDIK ALIM FİYATINI 105 LİRAYA ÇIKARDI