Reklam
Reklam
CEDİDİYE İÇİN ÜÇÜNCÜ BİR YOL DAHA VAR!

CEDİDİYE İÇİN ÜÇÜNCÜ BİR YOL DAHA VAR!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Cedidiye Camisi'nin bulunduğu alan için ticari dükkanların yer aldığı yeni bir proje hazırlattı.

01 Şubat 2021 - 15:13

Düzce Belediyesi, Cedidiye Camisi'nin ve belediye binasının bulunduğu meydan için yeni bir proje hazırlattı.

Hazırlanan projde, Cedidiye meydanının mevcut hali ile yeni yapılması planlanan işyerlerinin görselleri yer alıyor.

Proje görselleri incelendiğinde, Cedidiye camisinin çevresinde Osmanlı mimarisini andıran yeni işyerlerinin inşa edileceği anlaşılıyor.

Belediye, yaptığı duyurularla, "Cedidiye meydanı sil baştan. Dönüşüm muhteşem olacak" şeklindeki başlıklar altında projenin desteklenmesini istiyor.

Belediye Başkanı Faruk Özlü de, "Burada mülk sahiplerinin haklarını koruyarak yeni bir yaşam merkezi oluşturacağız. İnşa edilecek yeni işyerleri Cedidiye Camii ile bütünleşerek, meydan tarihi doku ve modern mimariyle sentezlenmiş olacak. Ayrıca yeni iş yerleri ekleyerek gelirinin cami giderlerinde kullanılması için Diyanete de dükkân tahsis edeceğiz" dedi. Özlü, meydanın altına otopark yapılacağını kaydetti.

ÜÇÜNCÜ YOL!

Cedidiye meydanının ticari alandan çıkartılması ve işyerlerinin kamulaştırılarak, Düzce'ye kalıcı bir meydan bırakılması da üçüncü bir seçenek olarak gösteriliyor.

Cedidiye'nin sadece meydan olarak kalmasını isteyenler, "Belediyemizin kamuoyuna üçüncü bir seçenek sunması gerekirdi. Cedidiye camisinin bulunduğu alanda ticari yapılar mı olmalı yoksa bu alan ticari yapılardan kurtarılarak, Düzce'nin ikinci meydanı olarak mı korunmalıydı?" dediler.

Belediye'nin Cedidiye ilgili bir anket düzenlemesini, ankette üç şık olmasını isteyen vatandaşlar, "Birinci şık mevcut hali, ikinci şık yeni ticari proje, üçüncü şık da Cedidiye'nin ticari yapılardan kurtarılarak Anıtpark gibi meydan olarak kalması. Belediye böyle bir anket yaparsa, inanıyoruz ki Düzceliler'in büyük çoğunluğu, Cedidiye'nin ticaretten arındırılmış meydan olarak kalmasını isteyecektir" şeklinde düşüncelerini ifade ettiler. 

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Hasan
  2 yıl önce
  O alanın tamamen meydan olması lazım.ama duygusal sebeplerden o işe cesaret edemiyorlar heralde....
 • Akif
  2 yıl önce
  Ne o ne bu ikiside olmaz .3.yol en güzel olanıymış.oyum 3.alternatife....
 • volkan sonsuz
  2 yıl önce
  baştan beri meydanın ticari alanlardan temizlenmesi taraftarıyım o zaman camide duzcenin simgesi olur zaten sayın cumhurbaskanimizda duzceye geldiğinde bunu kastetmisti
 • Ali
  2 yıl önce
  On numara 5yıldız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ ADAY ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞIRILDI
AK PARTİ ADAY ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞIRILDI
ZABITA YAKALAR
ZABITA YAKALAR