Reklam
Reklam
ÇAMAŞIRI, BULAŞIĞI VE ÜTÜYÜ GECE HALLEDİN!

ÇAMAŞIRI, BULAŞIĞI VE ÜTÜYÜ GECE HALLEDİN!

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkçı, yüksek elektrik faturalarından mağdur olmamak için ev hanımlarına dikkat çeken öneride bulundu.

08 Şubat 2022 - 15:45

Mustafa Kayıkçı, ev hanımlarına seslenerek, elektrik kullanımında tasarruf önerisinde bulundu.

Kayıkçı, "Elektriğin kilovat saati 06.00-17.00 arsındaki gündüz kuşağında 1,83 lira, 17.00-22.00 saatleri arasında 2,68 lira, 22.00-06.00 saatleri arasında birim tutarı 0,92 lira" dedi.
Kayıkcı, konutlarda çamaşır, bulaşık, ütü gibi cihazların 22.00-06.00 saatleri arasında kullanılmasının tasarruflu olacağını hatırlattı ve  elektrik faturalarında indirim yapılması, elektrik zammının bir miktar geri alınması için girişimlerde bulunduklarını da ifade etti.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Birileri, Hz Ömer Adaleti mi diyor..
  1 yıl önce
  Kıyas ve Kısas en güzel formü..Kıyas ve Kısas en güzel formül.. Hani dini konuları konuşurken hep kullandığınız, Hz Ömer adaletinden örnekler verirken kulandığınız terimler.. Buyrun size formül.. Zam mı yapacaksınız, Memura, emekliye yüzde 26 mı verdiniz.. Elektiriğe de tek % 26 zammı yapın ki bizde diyelim ki bu adaletli bir zam oldu.. Bu arada biz gibi muhaliflere, İngiliz ipine tutunmuş diyen yarım akıllılar görsün, sempatik ekonomi bakanımız haftasında nereye gitti..
 • Düzce\'li..
  1 yıl önce
  Elektirik zamlarının yerine göre % 150 artığı durumda bir, STK temsilcisinin, zamları yapan, zamlara sebep olanlara tepkisi veya önerileri olacağına, canı yanmış, hangi ihtiyacını kısacağını düşünen insanlara tasarruf tedbirleri tavsiye etmesi, ülkenin geldiği durumun özeti.. STK olarak, bu ülkeyi 20 yıldır büyük ekonomist olduğu iddiasında bir başkan yönetiyorken, sorumlu o diyemiyor sa.. Emekliye verdiğinizin yüzde 26 nın üstünde, zorunlu tüketim kalemlerine yapılan her zam adaleti zedeler diyemiyor sa.
 • Hakan SEMİZ
  1 yıl önce
  aynı bunun gibi bir doktorda o eski müteahidin şehrin her yerine döşediği mezarlık mermerleri üzerinde penguen yürüyüşü yapmamızı önermişti, bunlar sisteme ayak uydurmamız için başımıza geçirdiğimiz kişiler ve belaların üzerine değilde sineye çekilmesini isteyen kurnaz temsilciler çünkü koltuklarında rahat oturmak için herşeyi yapan bir şey olamamış kişiler, bunun gibi işini siyasi iktidarın sistemine uydurmuş çeşit canlıların elinden alıp daha uygun temsilciler seçmek lazım diye düşünüyorun, ŞAHSİ KANAATİM.
 • İsmail
  1 yıl önce
  Sayın Kayıkçı yanlış biliyor olabilir. Şu an meskenlere uyg***an tarife tipi tek zamanlı tarife tipidir. Eğer abone sahipleri sedaş\' a dilekçe ile başvurup tarifesini 3 zamanlı tarife ye geçirmez ise günün bütün saatlerinde aynı fiyattan elektrik kullanıyor olacaktır. Tek zamanlı ve 3 zamanlı tarifenin avantajları ve dezavantajları vardır. Eğer bilinçli elektrik tüketimi yapılacaksa 3 zamanlı tarife uyguna gelecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 MHP’DE 21 ADAY ADAYI İSMİ NETLEŞTİ
 MHP’DE 21 ADAY ADAYI İSMİ NETLEŞTİ
AK PARTİ'DE TEMAYÜL BAŞLADI
AK PARTİ'DE TEMAYÜL BAŞLADI