Reklam
Reklam
CABOĞLU İLE ER POLEMİĞİ SERTLEŞTİ

CABOĞLU İLE ER POLEMİĞİ SERTLEŞTİ

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu ile İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er arasında polemik sertleşti.

24 Kasım 2020 - 17:03 - Güncelleme: 24 Kasım 2020 - 17:28

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ile İYi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er arasında başlayan siyasi tartışma sertleşti.

İYİ Parti İl Başkanı Er, Düzce milletvekillerine hava kirliliği konusunda sorular yöneltmişti. İlhami Caboğlu da, bu açıklamaya tepki göstermişti.

İl başkanları arasında yaşanan polemik, sosyal medya üzerinden bugün de devam etti.  

Yunus Özay Er, yaptığı açıklamada, "Nasıl seviyorsunuz kavgayı ne kadar da hoşlanıyorsunuz polemik yaratmaktan Sayın Başkan, Sayın İlhami Caboğlu, ama siyaset ciddi iştir. Halk polemik değil hizmet bekler bizler gibi siyasi makam sahiplerinden. Kamuoyunun son dönemlerde genel siyasetten aşikar olduğu seviyesiz üslup Düzce’nin siyasetine ait değildir. Ben de yakın gelecekte, size ait “özgün” ifadeler ile sizinle yaptığınız hizmetleri tartışmak isterim. Bu hususta da umudumu hala ve ısrarla koruyorum" dedi.

Er, paylaşımında şunları söyledi:

"Basına bir paylaşım yapmışsınız, bir kaç düzeltme yapalım

1) İP değil, İyi Parti.

2) Cumhur ittifakı vekilleri değil, Düzce milletvekilleri. Dolayısı ile her Düzceli vekiline soru sorma hakkına sahiptir . Bakış açınız son derece yanlış!

2) “Müdire” ifadenizi kamuoyunun takdirine bırakıyorum, kale alınmayacak derecede yakışıksız bir kelime ne yazık ki!

3) Basınla dün paylaştığımız metni ya okumamış veya anlamak istememişsiniz. Metin, Sayın Vekilimizin açıklamalarını destekler nitelikte. Tekrar okuyun lütfen. Çünkü bu tarzınızın en fazla Sayın Vekile zarar verdiğinizin umarım farkındasınızdır. Ben Sayın Vekilin farkında olduğunu düşünüyorum !

4) Zor şartlarda çalışan, gece gündüz haber peşinde koşan basın mensuplarını “satılık” kelimesi ile töhmet altında bırakmışsınız. Her şeyin bir fiyatı olduğunu düşünen zihniyetin kullanacağı bir kelime olan “satılık” kelimesini Düzce basını değerlendirecektir. Fakat , anlaşılması belki zor olacak sizin için ama, bu ülkede hala inandığı değerler için mücadele eden milyonlarca insan var.

Karşılıklı anlayış, hakkaniyet ve saygı ( bu kelime gerçekten çok önemli ) ile bu güne kadar birlikte çalıştığımız basın mensubu arkadaşlarımız ile parti olarak kurduğumuz yapıcı iletişimi de bu vesile ile belki anlayabilirsiniz !

5) Belki sizin kadar “uzun” ve “dolu” tahsil hayatım olmadığından lütfen “cehaletime” verin çünkü hava kirliliği konusu ile kurduğunuz cümlelerin hiç bir alakası ne yazık ki yok. Oysaki biz başka sorular sormuştuk . Size yakışan kavga, tartışma ve polemiklerden beslenmek değil, bulunduğunuz makam ve ittifak ortağı olmanız sebebi ile çözüm üretmek, kente katkı sunmak olmalıdır. Sizin için zor olacaktır ama başarabileceğinize inanıyorum

Bu üslupla devam etmeniz, bizleri sizi değil kelimelerinizi muhatap almak zorunda bırakıyor .

Bu nedenle de bizde yeri ayrı olan vekilimiz Sayın Ümit Yılmaz’ın ve memleketin en önemli siyasi geleneğine sahip partilerinden olan MHP teşkilatının ve seçmeninin da affına sığınıyor, bizleri anlayışla karşılayacağını umuyoruz."

 

CABOĞLU'NUN CEVABI

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Er'in açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Caboğlu'nun yanıtı şöyle:

"Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bizim için İP'in Düzce İl Başkanı eğer samimi olsaydı bu soruları basına değil, direk muhattaplarına sorardı, çözümüne ulaşırdı, ki bu soruları basında sormak yaygara koparmak içindir. Cumhur ittifakı vekili Düzce’nin vekili tabi ki, Düzceli’ler soru sorma hakkına sahiptir ve soruyorlar da.. Vekilimizin ofisi, telefonu herkese açıktır, herkes dilediği gibi ziyaret ederek soru öneri ve dileklerini bizzat iletir. Tüm Düzceliler bunu biliyorken sizin bana hatırlatmanıza gerek yok. Düzce’nin Milletvekilleri olduğunu biliyorduysanız neden direk onlara sormadınız, bunu sizin görmezden gelmenizde ayrı bir polemik çabasıdır. Basınla ilgili söylediklerimiz fikrini, kalemini, satmamış, satmayan, ilkeli ve dürüst gazetecilerimiz üstüne zaten alınmamıştır siz sorun etmeyiniz. Okuma yazmanız varsa kanun maddelerini okumayı neden es geçtiniz. Kavgacı ve polemikçi biri olduğumu söylemişsiniz halka daha iyi hizmet konusunda il başkanları olarak daha samimi ve daha organize olarak halka daha iyi hizmet etmek için tüm parti il başkanlarının bulunduğu Düzce İl Başkanları Toplantısı’nı ilk olarak kimin düzenlediğini hatırlatmak isterim. Bu toplantılar bu ve bunun gibi konuların orada istişare edilmesi için yapılmıştı, siz bu konuyla ilgili Ak Parti il başkanı ve vekilleri arayarak kafanızdaki bu soruları çözme noktasına gittiniz mi? Son olarak mesele okumuş olmak değil, halkla iç içe halkın içinde olmak ve halka hizmet götürmektir. Bu konuyu alaya almanızı da hiç yadırgamadım, sizin mizacınızdır. Siyasi ahlak basın yoluyla soru sormak değildir. Anlaşılan o ki, emeliniz, bundan sonra basın yoluyla Düzceye hizmet etmek. Size rağmen, biz yinede hizmeti basın yoluyla değil halkın içinde, halkımızla istişare halinde olarak sorunları şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada çözüme ve Düzce'yi başarıya ulaştırmaya devam edeceğiz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
MHP ADAY ADAYI HALİL UZUN İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ
MHP ADAY ADAYI HALİL UZUN İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ