Reklam
  • Reklam
BU BİR "EĞİTİM ŞART" HABERİDİR!
Reklam

BU BİR "EĞİTİM ŞART" HABERİDİR!

Düzce Belediyesi, bu yılın ilk 3 ayındaki kanalizasyon çalışmaları hakkında açıklama yaptı.

21 Nisan 2021 - 14:38 - Güncelleme: 21 Nisan 2021 - 14:53

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerini en çok zorlayan konuların başında kanalizasyon hatlarına “gelişi güzel” atılan atıklar geldi.

2021 yılının ilk 3 ayında 56 mahallede yapılan alt yapı ve temizlik çalışmaları ve oluşan arızalara hızlı şekilde müdahale ederek yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçildi.

Ekipler, 2 bin 828 metre yeni içme suyu hattı, 4 bin 274 metre kanalizasyon hattı, bin 597 metre yağmurlama hattı döşerken, 2 bin 38 tıkalı kanala müdahalenin yanı sıra bin 358 kez de vidanjörle foseptik çekti.

700 TIKANMA PROBLEMİ ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

Ekipler, mevcut hatlarda oluşan tıkanmaların önüne geçmek için temizlik çalışmalarını sürdürerek 700 noktaya müdahale etti.

İlk 3 aylık dönemde yaşanan kanal tıkanmaları noktasında günlük ortalama 22’nin üzerinde toplam 2 bin 38 vatandaşın talebine geri dönüş sağlayarak, yaşanabilecek sıkıntılarının hızlı şekilde önüne geçildi. Ekipler, ayrıca vidanjörle bin 358 foseptike müdahale ederek bölgeler bazında sıkıntı yaşanmasının önüne geçti.

 NELER ATILMIŞ

Kanalizasyonlara çöp atılmaması konusunda uyarılarda bulunan Su ve Kanalizasyon Müdürü Murat Gülmez, "Kanalizasyon borularının içerisine atılan inşaat atıkları, poşet, temizlik bezi, çocuk bezi, ıslak mendil, pet şişe, gibi maddeler tıkanmalara neden olan başlıca sebeplerdir. Kanalizasyon şebekelerinin amacı dışında kullanılarak atılan atıklar, sistemin zarar görmesine sebep oluyor. Aynı şekilde lavabolardan dökülen her damla yağ da kanalizasyon sistemine ciddi zararlar veriyor. Tıkanan hatlar sebebiyle kanalizasyon şebekelerinde taşmalar meydana geliyor. Kanalizasyon hatlarımız çöp değildir. Vatandaşlarımızın bu konuda hassas olmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAĞLIKÇILAR BAYRAMDA DA MESAİDE
SAĞLIKÇILAR BAYRAMDA DA MESAİDE
HAYATINI 5 ENGELLİ ÇOCUĞUNA ADADI
HAYATINI 5 ENGELLİ ÇOCUĞUNA ADADI