BU BİNANIN RUHSATINI KİM VERDİ?

BU BİNANIN RUHSATINI KİM VERDİ?

Beyköy’de Uğur suyu kenarında inşa edilen ve selde yıkılan otel tesislerinin ruhsatının kim tarafından verildiği merak ediliyor.

09 Temmuz 2022 - 14:19

Düzce’de yaşanan son sel afeti, dere yataklarına yapılan binalarla ilgili hukuka aykırı işlemleri gündeme getirdi.

Beyköy’de Kalebidi köyünde 2016 yılında yapımına başlanılan ve 3 ay sonra açılması planlanan kaplıca oteli, sel felaketinde büyük hasar gördü. Dereye yatağının kenarına yapılan otelin bir kısmı yıkılırken,  kalan kısmı da büyük hasar gördü.

Dere yatağına inşa edildiği söylenen otele inşaat ruhsatının nasıl ve hangi kurumdan verildiği gündeme geldi.

Dere kenarına inşa edilen otelin dolu olması halinde sel afetinde onlarca can kaybı olabileceğini ifade eden uzmanlar, “Bu otel dere yatağına inşa edilmiş. Bırakın dere yatağına bina yapmayı, binalar çekme mesafesinin ötesinde ancak yapılabilir. Yıkılan otel binasının izni ve inşaat ruhsatı yönetmeliklere ve mevzuata aykırıdır” dediler.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Düzceli Vatandaş
  1 ay önce
  Bence bu ruhsatı CHP vermiştir. Düzce belediyesi verecek değil ya. Ya da bu dış güçlerin bir oyunudur.
 • uzaktan
  1 ay önce
  soruya bakın ruhsatı kim vermiş? sanki biri öğrenecek size bildirecek. gazeteci sizsiniz. araştırıp öğrenin. zor bişey mi. en kısa zamanda haberi tamamlayın.
 • aslan Turan
  1 ay önce
  Dere yataklarına bina yapılmasına izin verilmemesi gerekir. Bu hem dere yataklarını daraltarak selin zararını artıracak hemde yapılan binaların kullanan insanların can güvenliğini tehdit edecektir. Bu açıdan bu yerlere asla ruhsat verilmemelidir.
 • Yatırımcı
  1 ay önce
  Cilimlide sarımeşe de fabrika yapmak istiyoruz 6 aydır özel idare kapısı ankara derken kapi kalmadı dsi geçiş hakkı veriyor \'özel idare keyfi davranıyor 50 kişi çalışacak 10 000 000 yatırım üç kişiye bağlı beykoyde dere yatağında otel ruhsat alırken kimler para aldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOFRAM KEBAP'TAN DÜZCESPOR'A DESTEK
SOFRAM KEBAP'TAN DÜZCESPOR'A DESTEK
AK PARTİ’DEN TAM SAHA PRES 
AK PARTİ’DEN TAM SAHA PRES