Reklam
Reklam
BOLU’DA YABANCILAR İÇİN NİKAH ÜCRETİ 100 BİN LİRA

BOLU'DA YABANCILAR İÇİN NİKAH ÜCRETİ 100 BİN LİRA

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yabancıların nikah işlemleri için 100 bin lira ücret ödemelerini istedi.

12 Kasım 2021 - 14:45

Belediye Başkanı Özcan, Bolu'da yaşayan yabancı uyrukluların evlenmek için ödeyecekleri nikah ücretinin 100 bin liraya çıkarılması için Belediye Meclisine teklif sunacağını söyledi.

2022 yılında uygulanacak nikah ücretiyle ilgili konuşan Özcan, "Yeni ve farklı bir karar alıyoruz. Evlenmek isteyen taraflardan ikisinin de ilk nikahıysa fiyat tarifesindeki düşük rakam uygulanacak, yani iki tarafın da ilk evliliği ise tarife ucuz olacak. Taraflardan birinin ikinci nikahı olması halinde, nikah ücreti 5 bin lira olacak. Taraflardan birinin üçüncü nikahı olması halinde nikah ücretini 50 bin liraya çıkarıyoruz. Taraflardan birisinin veya ikisinin de yabancı uyruklu olması halinde nikah ücreti 100 bin lira olacak. İlk üç madde uygulamasını aileyi korumak için, boşandırmayı özendirmemek için. Anayasanın 74. ve 76. maddelerine göre aile bütünlüğünü  korumak amacıyla yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

Tanju Özcan, yabancı uyrukluların Bolu'da evlenmesini istemediklerini. hatta kentten gitmelerini istediklerini vurguladı.

Özcan, "Yabancıların Bolu'da evlenip, Bolu'ya yerleşmelerini, çoluk çocuk sahibi olmalarını istemiyoruz. Ülkelerine dönmelerini istiyoruz, bu yüzden bu kararların meclisten de oy birliğiyle geçeceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
MHP ADAY ADAYI HALİL UZUN İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ
MHP ADAY ADAYI HALİL UZUN İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ