BOLU BELEDİYESİ İŞÇİLERE YÜZDE 22,5 ZAM YAPTI

BOLU BELEDİYESİ İŞÇİLERE YÜZDE 22,5 ZAM YAPTI

Bolu Belediyesi, çalışanlarına enflasyonun üzerinde yüzde 22,5 oranında zam yaptı.

24 Ocak 2020 - 14:10

Uzun zamandır Bolu Belediyesi ile Belediye İş-Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri mutlu sonla bitti.

Bolu Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında, toplu iş sözleşmesi imzaladı. Karaçayır Nikah Salonu’nda gerçekleşen coşkulu toplu sözleşme imza töreninde işçilere yüzde 22,5 zam yapıldı. Rekor zammı işçiler, davul zurnayla göbek atarak kutladı.

Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Sinan Ay, toplu iş sözleşmesi imza töreninde yaptığı konuşmada,  Belediye Başkanı Tanju Özcan’a teşekkür etti.

Ay, Başkan Özcan’ın verdiği sözün arkasında durduğunu söyleyerek, “Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ı bir konuda çok takdir ediyorum. Verdiği sözü tüm olumsuzluklara rağmen başardığı ve bu hakkı bize verdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

İşçilerin alkışları arasında konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da, imzalanan toplu iş sözleşmesinin işçilere ve işverenlere hayırlı olması temennisinde bulundu.   

İşçilerin son 15 yılda ciddi hak kaybına uğradığını vurgulayan Özcan, “Doğru dürüst toplu sözleşme bile imzalamadılar. Çoğu hakem heyeti kararlarıyla belirlendi. Biz bunun böyle olmaması gerektiğini, toplu iş görüşmelerinin davullu zurnalı şekilde sonuçlandırılması gerektiğini hep söylüyorduk. Gönül istiyordu ki biz size daha yüksek oran üzerinden artış verelim. Ancak ülkenin ekonomik şartları da ortada. Ama tüm bunlara rağmen il ve büyükşehirler bazında en yüksek ücreti bu toplu iş sözleşmesiyle biz vermiş oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Kadrolu işçilere yüzde 22,5 zam yapılmasını sağlayan sözleşmenin ardından salondaki belediye çalışanları, yeni sözleşmeyi davul zurna eşliğinde göbek atarak kutladı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da sahnenin önüne inerek işçilerle birlikte davul zurna eşliğinde kutlama yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
SİGARAYA ZAM
SİGARAYA ZAM