Reklam
  • Reklam
BOĞAZİÇİ, DÜZCE’NİN NEFES ALANI OLACAK

BOĞAZİÇİ, DÜZCE'NİN NEFES ALANI OLACAK

Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan, beldede önemli bir yeşil alan projesi başlatıldığını bildirdi.

17 Ekim 2020 - 12:42

Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan, Düzce’nin nefes alacağı  yeni yaşam alanı yapıyor. Düzce’nin en büyük ihtiyaçlarından biri olan yeni yaşam alanını  Boğaziçi’nde yapmayı hedefleyen Ercan, “20 dönüm arazi üzerine hazırladığımız bir projemiz var. Düzce’nin nefes alacağı bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Çalışmalarımıza başladık. Bir ay içinde peyzaj çalışmalarına başlayacağız” dedi.

250 çeşit ağaç ve çalı grubu ekimi yapacaklarını belirten Ercan, “ Bu projenin içinde betonarne yapı yerine ahşap  yapılar yapacağız.  Ahşaptan bir restoran kuracağız. Burada  yöresel kahvaltı ve yöresel yemeklerimizi vatandaşlarımıza sunacağız. 16 adet barbekü kamelyalarımız olacak. 6 adet çocuk oyun grubu yer alacak. Spor etkinliklerinin yapılacağı spor alanlarına yer vereceğiz” şekline konuştu. 

Doğal anfi modeli ile sahne çalışması yapacaklarını belirten Ercan, “Bu alanda arazi zaten eğimli. Ortaya bir sahne kuracağız ve etrafındaki eğimi doğal anfi gibi kullanacağız. Yerel sanatçılarımız gelip burada konser verebilecek. Bu alanı çeşitli programlar için kullanabileceğiz” ifadelerin kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAVAŞ BULUT ŞAMPİYONLUĞU ELDEN BIRAKMIYOR
SAVAŞ BULUT ŞAMPİYONLUĞU ELDEN BIRAKMIYOR
HERGÜN KORONA DENETİMİ YAPILACAK
HERGÜN KORONA DENETİMİ YAPILACAK