Reklam
Reklam
BERBERLER ODASI BAŞKANINA TEPKİ YAĞDI

BERBERLER ODASI BAŞKANINA TEPKİ YAĞDI

24 Şubat 2023 - 10:51

 Düzce Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Demirel'e saç, sakal ve diğer  hizmetlere yapılan zam dolayısıyla tepki yağdı.

Demirel, berberler ve kuaförlerin fiyat tarifesinde yüzde 100'e varan artış yapılmasını savunarak, “Şunu belirtmek istiyorum. Fiyat tarifelerimizi yılda 1 sefer yapıyoruz. Bu sadece ekonominin fiyat artışlarını baz alarak çıkarıyoruz. Ülkemizde 2022 yılı itibarıyla fiyat artışları, ekonominin yükselmesini yaşıyoruz. Üyelerimizin talepleri doğrultusunda Bağ-Kur, malzeme fiyatlarına gelen zam doğrultusunda fiyat tarifesini yeniliyoruz. Bir berberin 2022 yılının 2 ayında 934 lira olan bir elektrik faturası 2023 yılının Ocak ayında 4 bin 489 liraya yükseldi. Arada bir yıl yok. Artışı görüyorsunuz. Bağ-Kur şuanda 3 bin lira. Dükkan kira fiyatları zamlandı. Benimde bir berber dükkanım var. Bende kiracıyım. Kiralar 2 bin liradan 4 bin liraya, 4 bin liradan 8 bin liraya çıktı. Bu artışların nedeninden dolayı üyelerimizden ve meslektaşlarımızdan bize aşırı derece tarifenin yenilenmesi gerektiği talebini alarak tarife yeniledik. Çevre illerde bulunan oda başkanlarından fiyatlar alarak, üst kuruluşum olan birliğimize fiyat tariflerini sunarak karar alıyoruz. Fiyatları aşağı çektik, yukarı çektik ve birliğin fiyat takdir komisyonundan geçti. Daha sonra valiliğimize gider ve valilik uygun görünce bize yazı gelir. Biz bu artışı bu şekilde kanun çerçevesi içinde, ekonomik şartları baz alarak yaparız” dedi. 


HAKARET DERECESİNDE YORUMLAR VAR
Zamlar sonrası hakaret derecesinde yorum yapanlar hakkında adli işlem başlatacaklarını söyleyen Muzaffer Demirel “Sosyal medyada bizim fiyat tarifemizle ilgili yorumlar okudum. Tabiki biz eleştirilere açığız. Kamuoyunun eleştirilerine açığız. Biz burada üyelerimizin hakkını savunmak için buradayız. Ama hakaret düzeyine gelen yorumlar hakkında adli yollara başvuracağız. Fiyat eleştirileri tabi ki olacaktır. Ama hakaret başka bir durumdur” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Can
  1 hafta önce
  Bir de düzenli olarak her müşteriye fiş/fatura verip verginizi de odeseniz ne güzel.olur
 • Hamit
  1 ay önce
  Berberlikten değilde yargıdan parayı bulursun. En ucuz hakaret 1750 tl oda 6 taksit mil...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ ADAY ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞIRILDI
AK PARTİ ADAY ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞIRILDI
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR