BELEDİYEDEN O ARSAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

BELEDİYEDEN O ARSAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Düzce Belediyesi İmar Komisyonu, Aydınpınar caddesi üzerinde LPG tahsisinin iptal edildiği arsa ile ilgili açıklama yapıtı.

16 Haziran 2020 - 12:37 - Güncelleme: 17 Haziran 2020 - 13:37

Belediye İmar Komisyonu Başkanı Ergin Çelikağ, Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ve AK Parti Grup Başkanı Hasan Günden imzasıyla yapılan açıklama şöyle:

"Aydınpınar Caddesi üzerinde Düzce Belediyesine ait mevcut imar planında Konut+Ticaret lejandında bulunan alana Düzce Belediye Meclisince Mart ayı toplantısında LPG tahsisi konulmuş olup, bu karara yapılan itiraz Haziran ayı meclis toplantısında görüşülmüştür.

Belediye Meclisi tarafından yapılan değerlendirmede söz konusu alanın daha önce yol olarak tescil edilmesine dair Mahkeme Kararı olduğu görülmüş ve bu karar doğrultusunda söz konusu alanın Mahkeme Kararına uygun şekilde düzenlenmesine Belediye Meclisince karar verilmiştir.

Mart ayında yapılan Meclis toplantısında söz konusu talep; Konut+Ticaret lejandına sahip bir taşınmaz için değerlendirilmiş, İmar Komisyonu yaptığı değerlendirmeyi olumlu şekilde sonuçlandırmıştır.

Haziran ayı Meclisine gelen itiraz dilekçesinde söz konusu taşınmazın edinme biçimini ve kullanım türü ile ilgili bir Mahkeme Kararı olduğu ve gelen LPG tahsis talebi yanında taşınmazın mevcut lejandının dahi değiştirilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Kararın onaylanıp sonradan karara yapılan itirazın geçerli kabul edilmesinin gerekçesi, sonraki Meclis oturumunda gündeme gelen Mahkeme Kararıdır.

Ayrıca konu Düzce Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü’ ne havale edilmiş olup gerekli değerlendirmeler yapılmaktadır. Belediyemiz tarafından yapılan hiçbir iş için “skandal” gibi bir yakıştırma yapılamaz.

Aldığı her kararda Düzce halkının kaynaklarını Kamu Yararı İlkesi doğrultusunda kullanan bir yönetim anlayışına bu gibi ifadeler kullanılması son derece yakışıksız yanlıştır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5'Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ
İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5'Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ
İTFAİYECİLER BU KEZ YANGIN DEĞİL,  KAZA KURTARMA EĞİTİMİ YAPTI
İTFAİYECİLER BU KEZ YANGIN DEĞİL, KAZA KURTARMA EĞİTİMİ...