BELEDİYE PERFORMANSI DÜŞÜK İŞÇİLERİ ÇIKARTACAK

BELEDİYE PERFORMANSI DÜŞÜK İŞÇİLERİ ÇIKARTACAK

Düzce Belediyesi'nde çalışan ve permonfansı düşük olan işçilerin çıkartılacağı bildirildi.

15 Ocak 2020 - 12:48

Düzce Belediyesi'nin BELKA İnsan Kaynakları şirketi Genel Müdür Yardımcısı Necla Erdoğan, belediye personeline geçtiğimiz günlerde gönderilen ihtar yazıları hakkında açıklamada bulundu.

Necla Erdoğan'ın açıklamasında özetle şu ifadeler yer aldı:

"Düzce BELKA İnsan Kaynakları A.Ş. Çoğunlukla, 696 sayılı KHK ile Taşerondan Belediye şirketlerine geçirilen çalışanlarımızı bünyesinde bulunduran Düzce Belediyesi şirketlerinden İNTAŞ A.Ş.’nin devamı niteliğindedir.

Düzce Belediyesinin istihdam ihtiyacını karşılamak üzere hizmet veren ve tek faaliyet alanı insan kaynakları olan şirketimiz, Düzce Belediyesi‘nde çalışmakta olan yaklaşık 800 işçinin yasal sorumluluğunu taşımaktadır.

Çalışanlarımızın performans değerlendirmeleri  şirketimiz sorumluluğundadır. Düzce halkına hizmet etmekle yükümlü Düzce Belediyesi’nin başarısı, çalışanlarımızın performansına bağlı olduğu bilinciyle, Düzce’lilerin daha iyi hizmet alabilmeleri için, iş disiplini ile iş verimliliğini arttırmak amacıyla tüm çalışanlarımıza yazılı olarak tebliğ edilen performans kriterleri doğrultusunda öirim şetkililerince değerlendirme yapılmaktadır.

Profesyonel çalışma hayatında performans değerlendirilmesi yapılabilmesi İş Kanunu’nun ilgili maddelerinde açıkça belirtilmiştir. Çalışanın, çalışma hayatının adil olarak yönetilebilmesi için bu uygulama  vazgeçilmez bir unsurdur.

Yapılan 3 aylık uygulama sonucunda çalışanlardan savunma istenmiştir. 

İlerleyen tarihlerde performans değerlendirme sonuçlarına göre, tüm çalışanlarımıza disiplin süreci yönetmeliğinin gerekleri uygulanacağı bildirilmiştir."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan
    3 yıl önce
    Hak İş e üye olan,Parti kollarında kaydı olanların performansı yüksek olur galiba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
SİGARAYA ZAM
SİGARAYA ZAM