BELEDİYE KORUGÖL İÇİN HAREKETE GEÇTİ

BELEDİYE KORUGÖL İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Korugöl'ün turizme açılmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor.

22 Mayıs 2022 - 15:55

Düzce Belediyesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği paydaşlığında Düzce’de bulunan Korugöl Tabiat Parkı’nın turizme kazandırılarak Düzce’ye katkı sağlamak için çalışmalar devam ediyor. 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yapılması gereken çalışmalar ile ilgili plan ve programı paydaşlarla bilgi alışverişinde bulundu. 
Korugöl’ün Düzce’nin önemli turizm değerlerinden biri olduğuna dikkat çeken Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Burada yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları yerinde görmek istedik. Saha çalışmalarının hızlanması için elimizden geleni yapıyoruz. Yolunun asfaltlanması, yürüyüş yolları ve elektrik ile ilgili çalışmaları planladık. Daha önce söylediğimiz gibi haftada en az 10 bin turistin geleceği görsel güzelliğinin dillere destan olacağı doğa harikası Korugöl ve tesislerini Düzce’mize kazandırmak istiyoruz” ifadelerinde bulundu. 
Korugöl’deki incelemeye İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin Parlak, Düzce Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan, Milli Parklar Müdürü Mevlüt Şanlı Şimşek, Türsab Batı Karadeniz BTK Başkanı Ercan Güner, Beltaş Yönetim Kurulu Başkanı Fevai Arslan, Başkan Yardımcısı Önder Tonyalı ve belediye iştirak şirketleri  Beltaş, Beltur, Belka müdürleri katıldı. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan Semiz
    1 ay önce
    Vaadetmekle mal tükenmezmiş, protokolle gel bak yapacağız proje hazır, işe başlıyoruz herşey güzel olacak, ezana kaç dakika var namaza gidelim sonrası malum herkes başının çaresine baksın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜREŞÇİLERİMİZ KIRKPINAR’DA BOY GÖSTERECEK
GÜREŞÇİLERİMİZ KIRKPINAR’DA BOY GÖSTERECEK
DÜZCESPOR'UN GRUBU VE RAKİPLERİ BELLİ OLDU
DÜZCESPOR'UN GRUBU VE RAKİPLERİ BELLİ OLDU