BELEDİYE DÜN ÖVÜNDÜĞÜ ESERİ BUGÜN KALDIRARAK TARİHE...

BELEDİYE DÜN ÖVÜNDÜĞÜ ESERİ BUGÜN KALDIRARAK TARİHE GEÇTİ!

Düzce Belediyesi, dün övünerek hizmete açıldığını duyurduğu Konuralp'teki muhtarlık binasını gece yarısı kaldırdı.

11 Şubat 2021 - 15:05

Düzce Belediyesi, dün yaptığı resmi açıklamada, Konuralp'te muhtarlık binasının tamamlandığını ve hizmete açıldığını kamuoyuna duyurmuştu.

Belediye'nin "Tarihi dokuya uygun" başlıklı resmi açıklaması şöyleydi:

"Düzce Belediyesi, vatandaşların daha iyi ve daha sağlıklı hizmet alabilmesi adına Konuralp Çiftepınarlar ve Terzialiler mahallelerinde muhtarlık binası yapımını tamamladı.

Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Konuralp Çiftepınarlar ve Terzialiler mahalleleri için muhtarlık binası yaptı. 

Konuralp’in tarihi dokusuna zarar vermeyecek şekilde ahşap ağırlıklı olarak inşa edilen muhtarlık binaları yan yana vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Ağırlıklı olarak ahşap malzemelerle yapılan binanın son görüntüsü Konuralplilerin ilgi odağı olurken bölgenin tarihi kimliği de korundu."

Belediye, dün övünerek yaptığı açıklamanın üzerinden kısa süre geçtikten sonra, sözkonusu muhtarlık binasının SİT yasasına aykırı olduğu gerekçesiyle gece yarısı yerinden kaldırdı.

Düzce Belediyesi, bu icraatıyla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi ve tarihe geçti.

Konuralp'li vatandaşlar, belediyenin 24 saat içinde birbirine zıt icraatına tepki göstererek, "Bu nasıl bir belediyecilik? Konuralp'te bir hizmet yapılacaksa bu konuda ilgili yerlerden görüş sorulur. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?" diyerek eleştiri yaptılar.

Belediye'nin dünkü resmi açıklaması:

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONAVİRÜSTE VAKA VE HASTA SAYILARI ARTIYOR
KORONAVİRÜSTE VAKA VE HASTA SAYILARI ARTIYOR
DÜZCE'YE ROMATOLOJİ UZMANI GELİYOR
DÜZCE'YE ROMATOLOJİ UZMANI GELİYOR