BELEDİYE BAŞKANLARI SOKAK KÖPEKLERİ İÇİN TOPLANDI

BELEDİYE BAŞKANLARI SOKAK KÖPEKLERİ İÇİN TOPLANDI

Düzce merkez, ilçe ve belde belediye başkanları, Düzce Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde bir araya geldi.

16 Nisan 2022 - 16:51

Belediye başkanları arasında yapılan toplantıda kısırlaştırma ünitelerinin yerleri de belirlenirken, hazırlıkların 1 ay içerisinde tamamlanması kararlaştırıldı.

Sokak hayvanlarının tedavi edilmesi, bakımı ve kısırlaştırılması için ilçelerde İlkyardım ve Kısırlaştırma Ünitelerinin kurulması için son toplantı Düzce Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevinde gerçekleştirildi. Tüm ilçe ve belde başkanlarının katıldığı toplantıya İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayri Şen ve Düzce Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Dursun Altıntaş da katıldı.

İlçelerde yapılacak olan ilk yardım ve kısırlaştırma ünitelerinin Türkiye’ye örnek olacağının altını çizen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü,  il özel idaresinin yaptığı yapıların işletmesini belediyelerin yapacağını kaydetti.

Özlü yaptığı açıklamada, “İlçelerdeki kısırlaştırma üniteleri sağlık ocağı gibi olacak. Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimiz de hastane gibi olacak. İlçelerdeki ünitelerin işletmelerini sağlayacağız. Köyler dahil olmak üzere sokak hayvanlarımızı toplayacağız ve bu ünitelerde bakımlarını yapacağız. Cerrahi müdahale gereken vakaları da Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizde tedavi altına alacağız. Hayvanseverlerimizin de taleplerini karşılamış olacağız.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ
“MÜZİKLİ TERAPİ
“MÜZİKLİ TERAPİ" TEDAVİSİ ARTIK DÜZCE’DE DE YAPILIYOR