• Reklam
BELEDİYE ALARM VERİYOR!

BELEDİYE ALARM VERİYOR!

Düzce Belediyesi borç batağından çıkış ve ekonomik krizden kurtulmanın çarelerini henüz bulamadı.

30 Haziran 2019 - 16:20

Düzce Belediyesi’nin mali darboğazdan çıkışı için tasarruf tedbirleri uygulanırken, tahsilat konusundaki başarı sağlanamadı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, mali krizden çıkış için çareler ararken, son olarak su alacaklarının ve emlak vergilerinin kredi kartı ile taksitlendirilerek ödenmesinin sağlanacağı açıklandı.

Öte yandan, çevre illerdeki belediyelerin gelir kalemleri incelenerek, Düzce Belediyesi’nin gelir kalemleri yeniden belirlenecek.

 

SIKINTI BÜYÜK

Düzce Belediyesi’nin toplam borcunun 450 milyon lira civarında olduğu, henüz yeni finans kaynağı yaratılamadığı, finansal sıkıntı yüzünden personel maaşları ve mesailerinin yanı sıra belediyeden alacaklı olan kişi ve kurumlara ödeme yapılmakta güçlük çekildiği öğrenildi.

Faruk Özlü’nün mali ve finans danışmanının bulunmadığı, diğer danışmanların ise belediyeye mali ek kaynak yaratma konusunda bilgisiz ve yetersiz kaldığı ifade edildi.

Borçlu su abonelerinin tümünden tahsilat yapılsa bile elde edilecek gelirin belediyenin bir aylık giderini ancak karşılayabileceği belirtilerek, yeni gelir kaynakları yaratılamaması durumunda belediyenin mali durumunun daha da kötüleşeceği  kaydedildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan
    2 yıl önce
    Mehmet KELEŞ büyük adammış.Her türlü engellemelere rağmen hem hizmetini yaptı hemde personel maaşlarını zamanında ödedi. Her türlü kaynak yaratıyordu.Sen bakan olmuşsun ama hala maaş ödeyemiyorsun kaynak bulamıyorsun yazık oldu Düzce'mize.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ