BAZI OKULLAR EĞİTİME YETİŞMEYECEK

BAZI OKULLAR EĞİTİME YETİŞMEYECEK

Okulların açılmasına kısa bir süre kala Düzce'de yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

23 Ağustos 2022 - 13:27 - Güncelleme: 23 Ağustos 2022 - 14:12

Düzce'de bazı okulların, devam eden tadilat çamlışmalarının tamamlanmamasından dolayı eğitime hazır olmadığı bildirildi.

Mİlli Eeğitim Müdürlüğü, konuyal ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "2022-2023 eğitim öğretimin başlayacağı 12 Eylül 2022 tarihine kadar öğrencilerimizin daha güvenilir ve daha rahat ortamlarda öğrenim görebilmeleri için ilimiz genelindeki 25 ilk ve orta dereceli okulumuzda güçlendirme çalışmaları devam etmektedir" denildi.

Tahsis edilen ödeneklerle yapılan güçlendirme çalışmalarına İl Özel İdaresi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği, İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri tarafından teknik destek sağlandığının belirtildiği açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Koordineli bir şekilde yürütülen çalışmalar, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin okullarında eğitimlerine devam edebilmeleri için hız kesmeden, gece gündüz devam ediyor. Herhangi bir teknik aksaklık ve elde olmayan nedenlerle güçlendirme çalışmaları 12 Eylül tarihine kadar tamamlanamayan okullarımızda öğrencilerimizin, velilerimizin mağduriyet yaşamamaları adına Müdürlüğümüz tarafından gerekli tüm tedbirler alınarak, planlama yapılmıştır.

Okullarımızın 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazır olarak başlayabilmeleri için İl genelinde yürütülmekte olan çalışmalarımız; Sorumlu Vali Yardımcısı, Kaymakamlarımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz Tamer KIRBAÇ, ilçe müdürlerimiz, şube müdürlerimiz ve tüm teknik ekibimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir.

Güçlendirme yapılan okullarımızın bütün bölümlerinde çok kapsamlı iyileştirme çalışmaları da yapılmıştır. Öğrencilerimiz fiziki ortamları iyileştirilmiş, güzelleştirilmiş, depreme karşı daha güvenli, çevreci ve enerji dostu binalarda eğitim alma imkânına sahip olarak yeni eğitim öğretim yılına başlayacaklar."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'DE İSTİFALAR BAŞLIYOR
CHP'DE İSTİFALAR BAŞLIYOR
BATMAN PETROLSPOR: 3 DÜZCESPOR: 2
BATMAN PETROLSPOR: 3 DÜZCESPOR: 2