BAŞKAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

BAŞKAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ulusal ve yerel basın temsilcileri ile kahvaltıda buluştu. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Başkan Ay “kim ne derse desin, biz az para ile çok iş yapmanın peşindeyiz” dedi.

07 Aralık 2018 - 16:56

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ulusal ve yerel basın temsilcileri ile kahvaltıda buluştu. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Başkan Ay “kim ne derse desin, biz az para ile çok iş yapmanın peşindeyiz” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Erguvan Sosyal Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında ulusal ve yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Ay, basın mensupları ile birlikte yapılan kahvaltının ardından gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 “Mart Sonuna Kadar Görevimizin Başındayız”

Mart seçimleri ve seçim süreci hakkında konuşan Başkan Ay şöyle konuştu: “Yerel olarak Düzce’de çalışmalarımız hızla devam ediyor. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız seçimlerde aday olmak üzere eski bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü’nün ismini açıkladı. Bizim görev süremiz Mart’ın sonunda bitecek ve o zamana kadar görevimizin başındayız. Son güne kadar çalışmaya devam edeceğiz. İşimizin başındayız, iş gevşetmek kesinlikle söz konusu değil.”

“Caddede Hiçbir Maddi Kayıp Yok”

İstanbul Caddesinin trafiğe açılması konusuna da açıklık getiren Başkan Dursun Ay caddeye yapılan yatırımlarda herhangi bir zarar söz konusu olmadığının altını çizerek “İstanbul Caddesi ile ilgili esnaftan çok sayıda dosyalar geldi. Banka müdürleri de akşam saatlerinde caddede vatandaş kalmıyor, caddeyi trafiğe açar mısınız diye çok talepler oldu. Esnafımız kirasını ödeyemez hale gelmişti. Bu konuda istişare ettik, valiliğimiz, kurum kuruluşlarımız ile ve trafiğe açma kararı aldık. Biliyorsunuz dubalar olduğu gibi kaldı. Yaz aylarında kalabalık olduğunda yine burayı akşam saatlerinde araç trafiğine kapatabiliriz. Mali bir kayıp yok burada. Dubalar olduğu gibi kaldı. Etkinliklerde, yaz aylarında vatandaşların yoğun olduğu zamanlarda yine araç trafiğine kapatabileceğiz. Araç parkı da yasaklanacak, 5 dakika parklanma sonrası araçlar çekilecek. Bu konuyu emniyet ile görüşme aşamasındayız. Takdir edersiniz ki yüzde 55 oranında esnaf cadde kapansın dedi, vatandaş da öyle. İlerleyen zamanda beklenen ilgi olmadı. Esnaflar bize faturasını getirdi. Batmanın eşiğine gelmişler, bankalar para aktarımının riskli olduğunu söylediler. Sadece İstanbul caddesini düşünmemek lazım. Yan sokaklar daha büyük zarar gördü. Tamamen kepenk indirme noktasına geldiler” dedi.

Ayrıca tramvay hattının akıbetine de değinen Başkan Ay göreve geldiği ilk gün yaptığı açıklamayı hatırlatarak yine aynı görüşte olduğunu vurguladı ve hattın belediyeden hastaneye kadar uzatılması fikrinde olduğunu belirtti.

“Biz İşimizin Başındayız, Ne Yaptığımızı Gelip Görsünler”

Muhalefet parti temsilcilerinin özellikle son dönemde yaptıkları eleştiriler hakkında yöneltilen sorulara cevap veren Başkan Dursun Ay “arkadaşlar biz belediyemizin ekonomisini en ideal şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Muhalefet yapılan işlere gelip baksın. Her işi yakından takip ediyoruz. Melen Su Park bitti. Şıralık bitmek üzere, sürekli yollar açıyoruz, asfalt döküyoruz. Biz az parayla çok iş yapmanın peşindeyiz. Bunu halkımızın takdirine bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

“Mahkeme Ne Diyorsa Onu Yapmak Zorundayız”

İnönü Parkının etrafının yeniden kapatılması hakkındaki soruları yanıtlayan Başkan Ay “parkın etrafındaki Leylandilleri de kaldırmak istedik, içerisi görünsün diye. Müstecir biliyorsunuz mahkemeyi kazandı. Bu sebeple biz de mahkeme kararına uymak zorundaydık ve parkı eski haline getirmek durumundaydık. Tuvaletlerin ücretsiz yapılması konusunda da müstecir ile görüşüyoruz. İnşallah orası da ücretsiz olacak, ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

“Projeleri Uygulamaya Koyacağız”

Cedidiye Camii önü ve Anıtpark meydanına otopark yapılması konusunda açıklamada bulunan Başkan Ay “Anıtpark’ın altına otopark için yakında ihaleye çıkacağız. Yap, işlet, devret modeli ile yapmayı düşünüyoruz. Çünkü rantabl bir yatırım. İçinde WC, Mescit ve dört noktadan çıkışı olan bir yapı olacak. İki kat araç parkı olacak üzerini yine aynı şekilde kullanacağız” dedi.

Belediye önündeki işletmelerin tarihine ve yerine uygun şekilde düzenlenmesi konusunda hazırlanan proje hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Ay, işletmeciler arasında anlaşmanın sağlanmasını beklediklerini belirtti. Başkan Ay açıklamasında özel mülkiye olan alanların dönüşümüne destek verileceğini de sözlerine ekledi.

“Karla Mücadeleye Geçen Yıldan Hazırız”

Karla mücadele hazırlıklarından da bahseden Başkan Ay “Karla mücadele konusunda geçen yıldan hazırız. Tüm araç filomuzu tespit ettik. Kar yağdığında tüm ekiplerimiz sahada olacak ve eşzamanlı olarak temizleme çalışmalarına başlayacak. Tuz ve solüsyon konusunda rezervlerimiz tam” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ
“MÜZİKLİ TERAPİ
“MÜZİKLİ TERAPİ" TEDAVİSİ ARTIK DÜZCE’DE DE YAPILIYOR