• Reklam
BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesajları yayımlandı.

24 Temmuz 2021 - 17:09 - Güncelleme: 24 Temmuz 2021 - 17:15

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesajları yayımlandı.

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI FARUK ÖZLÜ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Türk Basın hayatında önemli dönüm noktası olan basında sansürün kaldırılmasının yıldönümünü kutladı.  “24 Temmuz 1908 tarihinde basın kuruluşları üzerindeki sansürün kaldırılmasıyla daha özgür, farklı bakış açıları ile kamuoyunun haber almasının yanı sıra yönetim birimlerinin de kendilerini millete daha anlayabilmesinin önü açılmıştır” diyerek sözlerine başlayan Başkan Özlü, bu yönüyle gazeteciler ve yöneticilerin önemli misyonları olduğunu kaydetti.

Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basının, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahip olduğunu kaydeden Özlü, “Demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın kuruluşları önemli bir toplumsal görevi icra etmektedir. Şehrimizde her alanda hedeflenen başarıya ulaşılmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Gazetecilerimiz ve bizler, Düzce’mizin en iyi şekilde tanıtılması, turizm, spor, sosyal ve kültürel açıdan yaşanabilir, modern bir kent olması için hizmet ediyoruz. Birlik ve beraberlik içinde ilimizi daha da ileriye götürebiliriz. Birlikte daha güzel bir Düzce inşa edebiliriz ”ifadelerinde bulundu.

Basın mensuplarının özgürce haber yapabilmesi ile yönetime katkıda bulunmasını önemsediğini kaydeden Başkan Özlü, “Bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” diyerek sözlerini noktaladı.

AK PARTİ GENEL MERKEZ KADIN KOLLARI BAŞKANI, DÜZCE MİLLETVEKİLİ AYŞE KEŞİR

"Gazeteciliği, mesleğin getirdiği özveri ve görev bilinciyle yerine getiren medya çalışanlarımız, Türkiye’nin ulusal ve uluslararası alanda doğru temsili için hareket etmektedirler. Meslek ahlakı ve gazetecilik ilkelerine bağlı kalarak çalışmalarını sürdüren tüm basın mensubu meslektaşlarımın, halkımızı en hızlı ve objektif şekilde bilgilendirmeye devam edeceğine olan inancım tamdır.

Bu düşüncelerle, yerel ve ulusal basın çalışanları başta olmak üzere bütün basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

DEVA PARTİSİ DÜZCE İL BAŞKANI MURAT CAYMAZ

“Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukların yanı sıra, saydam ve katılımcı yönetimin temel aracıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatmada, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” ifadesi basının toplumu bilgilendirmesi bakımından üstlendiği görevi en güzel şekilde açıklamaktadır.

Basınımız, Düzce’nin tanıtılmasında ve gelişmesinde büyük rol almaktadır. İnanıyorum ki basınımız; bu topraklarda olup biteni, doğru ve tarafsız bir şekilde gündeme taşıyarak, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına, güçlenmesine ve markalaşmasına katkı vermeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan basın mensuplarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyor, tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.”

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan Semiz
    1 ay önce
    Allah u teala kimseye para ile bağlı olmayan ve bağımsız habercilik yapan her basın mensubunun bayramını en içten dileklerimle kutlarım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ