Reklam
  • Reklam
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN AMERİKA’YA BAŞARI HİKAYESİ
Reklam

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN AMERİKA'YA BAŞARI HİKAYESİ

Bahçeşehir Koleji'ndeki eğitimin uluslararası nitelikteki kalitesi bir kez daha ortaya kondu.

09 Nisan 2021 - 13:16 - Güncelleme: 09 Nisan 2021 - 13:47

Diyarbakır'da Bahçeşehir Koleji'nde eğitim gören fen ve teknoloji lisesi 12'inci sınıf öğrencisi Nehir Toklu Harvard Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Matematik, Dicle Ezgi Ekinci Harvard Üniversitesi Biyomühendislik ve Seyit Metin Barut ise Brown Üniversitesi Bilgisayar Bilimi bölümüne tam burslu girmeyi hak etti.

Bahçeşehir Koleji'ne burslu giren Nehir, Dicle ve Seyit üç başarılı öğrenci..

Diyarbakır'da başlayan hikâyelerine, şimdi Dünya siyasetinde ve ekonomisinde rol alan önemli isimleri mezun eden dünyanın en iyi üniversitelerinde devam edecek olması heyecanı ve mutluluğu sardı. 

Düzce Bahçeşehir Koleji kurucusu Mehmet Albayrak, okullardaki eğitim kalitesinin dünya standartlarında olduğunu vurgulayarak, "Bahçeşehir Koleji'nin eğitimdeki seviyesi ve kalitesi, bir kez daha kanıtlanmıştır. Diyarbakır Bahçeşehir Koleji'nde okuyan çocuklarımızın Amerika'nın en saygın üniversitesinden burs daveti almaları hepimizi gururlandırmıştır" dedi.

Albayrak, uyguladıkları eğitim sistemi ile Düzce Bahçeşehir Koleji olarak benzer başarılara ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAĞLIKÇILAR BAYRAMDA DA MESAİDE
SAĞLIKÇILAR BAYRAMDA DA MESAİDE
HAYATINI 5 ENGELLİ ÇOCUĞUNA ADADI
HAYATINI 5 ENGELLİ ÇOCUĞUNA ADADI