Reklam
  • Reklam
"BAĞIMLILIĞI SPORLA YENELİM"
Reklam

"BAĞIMLILIĞI SPORLA YENELİM"

Düzce ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık, madde bağımlılığına karşı en büyük silahın spor olduğunu belirterek, bağımlılığa karşı topyekün mücadele edeceklerini söyledi

16 Ağustos 2018 - 15:03 - Güncelleme: 16 Ağustos 2018 - 15:18

Düzce ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık, madde bağımlılığına karşı en büyük silahın spor olduğunu belirterek, bağımlılığa karşı topyekün mücadele edeceklerini söyledi.

Sporun bağımlılık konusunda önemli adımlar atılmasını sağlayacak programa Düzce’de ki birçok amatör takım temsilcisi ile birlikte STK temsilcileri ve spor camiasından birçok isim katıldı.

Son günlerde yaşanan ekonomik krizin 15 Temmuz 2016’da başladığını belirtirken, Türkiye’nin güçlü devlet olduğunu, tarih boyunca her türlü güçlüğün üzerinden geldiğini, şu an yaşanan sıkıntının da en kısa zamanda sonlanacağını söyledi.

Bıyık sözlerine şöyle devam etti; “Günümüzde STK’ların toplum üzerinde ki etkisi çok büyük. Bunu özellikle 3 dönemdir başkanı bulunduğum ASKF kimliğin ile söylüyorum. Zira toplumun pozitif alanlarda yönlendirilmesi toplumu oluşturan her bireyin aynı şekilde doğru alanlara yönlendirilmesi ile mümkün”

Madde bağımlılığı dışında bilişim bağımlılığının altını çizen Bıyık; “Bunun başında kuşkusuz spor gelmekte. Spor bireylerin ahlaki gelişimine pozitif katkıda bulunduğu gibi özellikle günümüzde karşı karşıya kaldığımız her türlü bağımlılığın önüne geçmesi ile ön plana çıkmaktadır. Bu bağımlılık alanları madde bağımlılığı olduğu gibi telefon, bilgisayar oyunu, internet gibi dozu her geçen gün artan bilişim bağımlılığı olarak da ortaya çıkmaktadır. İşte bu nokta da çocuklarımızın ve gençlerimizin her türlü bağımlılığa aşılı olmalarına imkân sağlayacak olan aktivite hiç kuşku yok ki spordur.” Dedi.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın da ASKF’ye destek verdiğini söyleyen Bıyık, ASKF bünyesindeki 90 kulubün 22’aini satranç branşı olarak açıldığını belirtti.

Bıyık “Özellikle ASKF olarak Düzce’mizdeki madde bağımlılığını azaltmak ve spor, satranç gibi sosyal faaliyetlere çocuklarımızı ve gençleri daha fazla yönlendirebilecekleri dair konuları konuşabilmek, bununla ilgili bir başlangıç yapmaktır. Bu kapsamda yapılabilecekler şöyle özetlenebilir.

Düzcespor’umuza kaynak teşkil edecek alt yapı sporcuları, amatör küme takımlarından yetiştirilebilir.

Farklı amatör spor branşları açılabilir.

Kuranı Kerim kursları, cami ya da cami dernekleri, diğer sivil toplum kuruluşları ile ş birliğine gidilebilir.

Düzce bünyesinde sanayi kuruluşlarından destelk alınabilir ancak firmaların somut destek vermeleri gerekir. Örneğin, geçtiğimiz günlerde Delta Alfa Çorap Fabrikası sponsor olduğu rafting takımımız Avrupa Şampiyonu oldu.

Yapılan bu tesislerde her ulusal ve uluslararası turnuvalar düznlenebilir ve Düzcemiz marka haline gelebilir.

Hedefimiz ve sloganımız spor yapmayan kalmasın olmalı.

Asıl olan bu konuda doğru hedefleri ortaya koyabilmek ve bunları orta uzun vadeli olarak planlayabilmektir. Bu konuda benim başlangıç için önerim devletimizin, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinim, TSO’ların ve sanayinin içinde bulunduğu bu kurul oluşturulmasıdır. Ortak aklın ancak böyle her kesimden temsilcilerinin de içinde bulunduğu bir kurul ile oluşturulabileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CUMHURBAŞKANI NORMALLEŞME TARİHİNİ AÇIKLADI
CUMHURBAŞKANI NORMALLEŞME TARİHİNİ AÇIKLADI
NARKOTİK KÖPEĞİ İLE UYUŞTURUCU OPERASYONU
NARKOTİK KÖPEĞİ İLE UYUŞTURUCU OPERASYONU