Reklam
 • Reklam
AKÇAKOCA MÜFTÜSÜ, SELANİK GÖÇMENLERİNİ HEDEF ALDI
Reklam

AKÇAKOCA MÜFTÜSÜ, SELANİK GÖÇMENLERİNİ HEDEF ALDI

Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, Selanik Göçmenlerinin yüzde 90’ının ateist olduğunu iddia etti.

17 Mayıs 2021 - 14:32 - Güncelleme: 17 Mayıs 2021 - 21:10

Akçakoca Müftüsü bayram izninde geldiği Karasu’da Cuma namazı kıldırdı. Filistin meselesini gezi olaylarına bağlayan Müftü Şaban Soytekinoğlu’nun Selanik göçmenleriyle ilgili sözleri büyük tepkiye neden oldu.

Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu bayram tatilinde Karasu’daki yakınlarını ziyarete geldi.

Cuma namazında Kabakoz İsmail Sadi Camii’ne giden Müftü Soytekinoğlu kürsüye çıkarak vaaz verdi.

Akçakoca Müftüsü’nün gündeminde Filistin olayları ve Yahudi’ler vardı. Osmanlı Devleti’nin fişini Yunanistan’da yaşayan Yahudilerin çekmeye çalıştığıyla başlayan Müftü Soytekinoğlu genelleme yaparak ‘Selanik Göçmenlerinin yüzde 90’ı için ateist’ tanımlaması yaptı. Bununla da yetinmeyen Müftü Şaban Soytekinoğlu meseleyi gezi olaylarına getirip ‘otellerini eylemcilere açanlar Yahudilerdi. Hatta şu anda birisi bir şirketin ve takımın başkanı” dedi. 

CEMAAT CAMİYİ TER ETTİ 

Cami cemaati, adeta fitne çıkarmak için kürsüye çıkan müftüye tepki gösterip camiyi terk etti. Karasu’ya yakınlarını ziyarete gelen Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu’nun Cuma namazında yaptığı konuşmanın bir bölümü cemaat tarafından kaydedildi. Görüntüleri WhatsApp ihbar hattından haberlisin.com haber sitesine gönderen vatandaş “Bende Selanik Göçmeniyim. Benim bildiğim, tanıdığım hiçbir göçmen vatan haini değil. Müftü efendi ya mikro milliyetçilik yapmaktan keyif alıyor yada fitne çıkarmak ve toplumun ayrışması için gayret gösteriyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

Kaynak: haberlisin.com

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • Fuat Ahmetoğlu
  2 hafta önce
  Kimin mümin, kimin kâfir olduğunun bilgisi Allah’ın katındadır. O listeye erişip birilerini eklemek hiçbir kişi ve kurumun gücü ve kudretinde olmadığı gibi o listeden birilerini çıkarmak da aynı şekilde kimsenin haddi ve yetkisinde değildir. Medine’de pek çok münafık olmasına ve bunların Hz. Peygamber (s.a.s.) tarafından bilinmesine rağmen Peygamberimizin, onlardan birine bile “Sen müşriksin.”, “Sen kâfirsin.” dememesi bu konularda bizlerin nasıl davranması gerektiğini göstermektedir. Nitekim İslam’ın ana yolu olarak nitelediğimiz Ehli Sünnet’in ortaya koyduğu “Ehli kıble tekfir edilemez.” düsturu, bu hassasiyetin bir gereği olarak ortaya konulmuş bir ilkedir. başkalarını ilahî iman listesinden çıkartma cüretkârlığını göstermek yerine, kendi imanımızı sağlamlaştırarak ve ahlakımızı güzelleştirerek bir yaşam sürmeye; kâlimizle (sözümüzle) değil hâlimizle (yaşantımızla) insanlara örnek olmaya gayret edelim. Ayrıca Peygamberimiz tarafından, başkalarının elinden ve dilinden emin olduğu, insanların canları ve malları hususunda güvendikleri kimseler olarak tarif edilen müminler olarak (Buhari, İman, 3.), yanlış söz ve davranışları olan kişileri tekfir ederek düzeltemeyeceğimizin, kendimizden ve dinimizden daha da uzaklaştıracağımızın bilincinde olalım. Hadisten öğrendiklerimiz 1. Kişinin canı, malı nasıl dokunulmaz ise imanı da aynı şekilde dokunulmazdır; kişi mümin/Müslüman olduğunu beyan ettiği müddetçe -yanlışları olsa bile- hiçbir kimsenin onu iman dairesi dışında görme hakkı ve yetkisi yoktur. 2. Başkasının imanında kusur bulmaya çalışmak, kişinin kendi imanının kusurlu olmasına neden olacaktır.
 • Nil
  2 hafta önce
  Bu müftü gerçekten vatan düşmanı! Ülkemizi bölmek için uğraşıyor! Başaramazsın! Müftü! Oyununa kimse gelmez bunu bilesin
 • Nejlan Öztürk
  3 hafta önce
  sen kendini yüce rabbimin yerine koyup kimin müslüman kimin ateist olduğu kararını ne hakla verirsin. bu ne cüret. Allah sana böyle bir yetki mi verdi kendini bilmez ,dengesiz.
 • Metin Ergin
  3 hafta önce
  Senin Selanikten gelenlerle saldırmanın sebebi Atatürk'e olan düşmanlığın yüreksiz ve şerefsiz olduğun için dolaylı anlatmaya çalışıyorsun ama Selanik göçmenleri çocukları torunları senin gibi satılmış köpek değildir hepsi de istisnasız Türk tür ve müslümandır.Hele münafık hiç değildir.
 • Anil
  3 hafta önce
  Çok yazık cookkk .bende selanik göçmeniyim elhamdülillah müslümanım. Bu efendi kendi soyuna baksin. Devletin maaşına yazik
 • Ali Can
  3 hafta önce
  Kendisi Trabzon Araklı Kayiçi köyünden.Etnik kökeni ni bilmek isteyenler araştırabilir.
 • Kazim Borcuk
  3 hafta önce
  Soyadından soyunun tekin olmadıği ,soyu belli degil.yani.
 • Üzeyir Erok
  3 hafta önce
  Provokatör pislik. Kimden talimat aldın. Dinimi sorgulayan müslüman olsa bari.
 • Kartal sor
  3 hafta önce
  Ne içiyorsunuz siz, neyinkafasını yaşıyorsunuz.
 • Ahmet Karaoğlu
  3 hafta önce
  Senin demene göre ben yüzde onun içindeyim öyle mi sen bunun için maaş alıyorsun hangi göçmenlerin ne kadarının ateist ne kadarını ateist olmadığını Müslüman olduğunu mu keşfe diyorsun ya aldığım maaş helal mi hoca. Ama Ben eminim öyle demek istememiştim indir bu tamamen algı oyunu
 • Alp Inanc
  3 hafta önce
  Sizin müftü tarih bilmiyor
 • Hasan
  3 hafta önce
  GERİ KALMIŞLIĞIN KAFASI,İNSANLARDA IRKCILIK OLUR MU HOCA.
 • Hüseyin Senir
  3 hafta önce
  Sana söyleyecek bir laf bulamadım müftü eefendi Selanikten gelenler has ve has Türk ve Müslüman dırlar Sen biraz kendi geçmişine bakıver oldumu adı MÜFTÜ olan zat sanada bu yakışırdı zaten.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI