AK PARTİ’DE TEMAYÜL BAŞLADI

AK PARTİ'DE TEMAYÜL BAŞLADI

25 Mart 2023 - 12:20 - Güncelleme: 25 Mart 2023 - 12:27

AK Parti'de milletvekili aday adaylığı listelerinin belli olmasının ardından 81 ilde eş zamanlı olarak e-temayül yoklaması başladı.

Teşkilat üyeleri Düzce Kültür Merkezi’nde saat 16:00’a kadar oy kullanabilecek. 

AK Parti Düzce’de toplam 50 milletvekili aday adayı başvurusu bulunurken, e-temayül yoklaması Düzce Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Temayül yoklaması bu yıl ilk olarak online olarak yapıldı.  Oy kullanacak olan teşkilat üyelerini kapıda karşılayan Milletvekili aday adaylarının heyecanı yüzlerine yansıdı. 
AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu bu yıl ilk defa online olarak düzenlenen temayül yoklaması ile alakalı açıklamalarda bulundu. Şengüloğlu açıklamasında “ Bu sabah saat 10:00’da başalayan e-temayül yoklamamız 16:00’a kadar sürecek. Yaklaşık bin kadar parti yöneticimiz oy kullanacak. Ben öncelikler tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum. Hayırlı ve uğurlu olur hepsine inşallah.Partimiz teşkilatının nabzını ölçen bu demokratik uygulama her seçim öncesi yapılır. İnşallah bugün yoklamamızı tamamlayacağız sonrasında ise adaylarımız kim olacak ona bakacağız. Vatandaşlarımızın partimize olan teveccühleri bizleri gururlandırıyor. Bu dönemde gerçekten bir artış yaşandı. Bu artış bizi gururlandırdı. Genç arkadaşlarımızın başvuruları bu dönemde artış gösterdi. AK Parti Düzce İl Yönetimi Türkiye’deki en genç yönetim. Bu nedenle genç arkadaşlarımız bizleri örnek alarak aday adaylığı başvurularını yaptılar, tüm adaylarımıza tekrardan başarılar diliyorum” dedi. 
E-temayül yoklamasına 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Kars Milletvekili Ahmet Arslan, İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır katıldı.

AK Parti İl merkezinden alınan bilgiye göre, milletvekili aday adaylığı müracaatında 49 kişi başvurdu.
Aday adaylığına başvuranların 39’u erkek, 10’u kadınlardan oluşuyor. 
25 Mart cumartesi günü yapılacak temayül yoklamasına katılacak aday adayları şunlar:
Selami Uyar, Recep Tuna, Gülşen Mutlu, Sedat Özdemir, Pınar Yiğit, Ayten Meriç Kaşıkoğlu, İbrahim Bilgin, Zeynep Bayoğlu, Lütfi Çakır, Tuncay Arslan, Raif Kabagöz, Necati Alkan, Erkan Seçkin, Ahmet Çetin, Erol Arslan, Macit Bulut, Metin Çalışkan, Yasin Yılmaz, Hasan Aktürk, Hatun Albayrak Şengüloğlu, Bünyamin Başaran, Vahdettin Sağlam, Dergah Akça, İsmail Pişkin, Ali Tokgöz, Hikmet Keskin,Abdülkerim Kaval,Ömer Faruk Çelebi, Fahrettin Şengür, Gülcan Chorghay, Ercan Öztürk, Rumeysa Nur Kuşçuoğlu, Atanur Aksoy, Hakan Kuşçuoğlu, İlyas Şallı, Gülseren Şengül, Ali Dilber, Mustafa Keskin, Ali Uzun, Burçin Sarıcan, Cüneyt Yemenici, Numan Çabuk, Ersoy Mutlu, Nermin Alayıldız, Özkan Çakır, Reyhan Uslu, Çiğdem Günal, İsmail Çakmak, Muhammet Ali Başer, Osman Çakır

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan SEMİZ
    2 ay önce
    Tiyatroya devam, temayül yoklamasındaki sonuç ile seçime gidilen bir aday söyleyin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ERDOĞAN TBMM'DE YEMİN ETTİ
ERDOĞAN TBMM'DE YEMİN ETTİ
TALİH ÖZCAN'DAN ÖZLÜ'YE TEŞEKKÜR VE DESTEK MESAJI
TALİH ÖZCAN'DAN ÖZLÜ'YE TEŞEKKÜR VE DESTEK MESAJI