AK PARTİ’DE GÖZLER ANKARA’DA

AK PARTİ'DE GÖZLER ANKARA'DA

18 Ocak 2023 - 12:03

AK Parti Düzce İl Başkanlığı’na atanacak isim birkaç gün içinde belli olacak.
Mustafa Keskin’in milletvekili adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından yerine gelecek isim için teşkilat içinde aday belirleme yoklaması yapıldı. Yoklama için kurulan sandıkta il ve merkez ilçe yönetim kurumlu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri ile ilçe başkanları oy kullandı. Her teşkilat yöneticisi il başkanlığı için düşündüğü 3 isim önerdi.


İSTİŞARE YAPILDI
Yapılan temayül yoklamasının ardından Genel Merkez koordinatör milletvekilleri, il başkan adaylığında isimleri geçen kişilerle görüşme yaptı. Ayrıca, bazı belediye başkanları, eski milletvekilleri ve eski partili yöneticilerle de istişare görüşmeleri yapıldı.
Düzce il başkanlığı için yapılan temayül yoklaması ile istişare görüşmelerinin sonucuyla ilgili genel merkezde rapor hazırlanacak. Hazırlanacak rapor doğrultusunda 3 isim belirlenecek. Belirlenecek 3 isim arasından il başkanı seçilecek.
Kulislerden gelen bilgilere göre, temayül yoklamasında Ersin Gökçe, Murat Saydam, Selahattin Aydın, Ali Dilber, Sinan Aydın ve Hasan Şengüloğlu isimleri öne çıktı. İl başkanlığına bu 6 isim arasından atama yapılabileceği ifade edildi.
Düzce İl Başkanlığı’na atanacak isim Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan mazbatasını alacak.
AK Parti kaynakları, il başkanının birkaç gün içinde açıklanacağını, resmi duyurunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programına göre  yapılacağını söylediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU
HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU
MİLLİ EĞİTİM YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
MİLLİ EĞİTİM YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI