AĞAÇ KATLİAMINA TEPKİ

AĞAÇ KATLİAMINA TEPKİ

DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, Konuralp bölgesinde dere kenarındaki ağaçların kesilmesine tepki gösterdi.

26 Mayıs 2022 - 15:41

Murat Caymaz, Düzce’nin birçok yerinde özellikle Konuralp bölgesinde dere yatakları kenarlarında bulunan ağaçların kesilmesine kamuoyundan tepkiler geldiğini belirterek, "Bu konuda yetkilileri açıklama yapmaya davet ediyoruz" dedi.

Caymaz, dere yatakları kenarında bulunan ağaçların kesilmesine yönelik bölgede bulunan köy ve mahalle muhtarlıklarının bilgilerinin bulunmaması önemli bir yönetim zafiyeti olarak ortaya çıktığını ifade etti.

Ağaç katliamına tepki gören vatandaşlara, kesimi yapan kişilerin saldırgan bir tavır sergilediğine dikkat çeken Caymaz, "Özellikle Konuralp gibi eko-turizm ağırlıklı bölgede yürütülen ağaç kesimleri, bölgenin turizm olma vasfının yitirmesine neden olduğu gibi, doğanın dokusunu da ortadan kaldırmaktadır. Dere yataklarının ağaçların kesilmesiyle ‘ıslah’ edilmesi ciddi bir plansızlığı göstermektedir. Çünkü ağaçlar derelerin olduğu kadar, doğayı da ıslah etmektedir" dedi.  

Murat Caymaz, ağaçların kesilerek derelerin ıslah edilmesi işleminin plansızlık ve vicdansızlık olduğunu belirterek, bu işlemden sorumlu yetkili mercileri açıklama yapmaya davet ettiklerini bildirdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'DE İSTİFALAR BAŞLIYOR
CHP'DE İSTİFALAR BAŞLIYOR
BATMAN PETROLSPOR: 3 DÜZCESPOR: 2
BATMAN PETROLSPOR: 3 DÜZCESPOR: 2