95 FINDIK İŞÇİSİ KARANTİNADA

95 FINDIK İŞÇİSİ KARANTİNADA

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden fındık toplamak için Düzce’ye gelen mevsimlik işçiler, koronavirüs tedbirleri kapsamında sağlık kontrolünden geçirildi.

15 Ağustos 2020 - 14:06

Fındık işçilerine yönelik 1 aydır devam eden kontroller kapsamında 95 fındık işçisi karantinaya alındı.

Düzce’ye fındık toplamak için gelen işçiler, fındık bahçesinde kaldıkları çadır ve yerleşim alanlarında İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince sağlık kontrolünden geçirildi. İşçilere ayrıca koronavirüs tedbirleri kapsamında uyması gereken kurallar hakkında bilgi verildi. Koronavirüs salgını belirtisi gösteren fındık işçileri sağlık kuruluşlarına gönderilerek ileri tetkikler yaptırılması için yönlendirildi.  

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, 95 kişinin semptomlarından ve durumundan şüphelendiklerini ve karantinaya aldıklarını ifade ederek, “İlimize gelen fındık işçilerini sağlık taramasından geçiriyoruz. Bunlar içerisinde semptomlarına bakıyoruz. Bugüne kadar 2 bin 616 fındık işçimizi eğitimlerini verdik, taramalarını yaptık. Bunun dışında da 95 kişinin semptomlarından ve durumundan şüphelendik. Karantina altına almak zorunda kaldık, takiplerini yapıyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TEK KATLI EV YANDI
TEK KATLI EV YANDI
ERCAN ÖZTÜRK İLK İCRAATINDA MAĞARAYA GİRDİ
ERCAN ÖZTÜRK İLK İCRAATINDA MAĞARAYA GİRDİ