Reklam
Reklam
30 YILLIK YILAN HİKAYESİ BİTMEK BİLMİYOR!

30 YILLIK YILAN HİKAYESİ BİTMEK BİLMİYOR!

02 Şubat 2023 - 10:07

Mehmet Bakan’ın 30 yıla yakın süre başkanlığını yaptığı ve son genel kurulda aday olmadığı Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle iptal edilen kongresi 26 Şubat tarihinde yapılacak.

Edinilen bilgiye göre, geçen yılın haziran ayında yapılan kongrenin yönetim organları seçiminde mükerrer oy kullanıldığı, oy kullanma işleminin şeffaf olmadığı resmi görevlilerce tespit edildi ve durum tutanak halinde raporlaştırıldı. Yeni yönetim kurulunun seçildiği kongre, oy kullanma işleminde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle iptal edilmişti.
Düzce Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin kurulduğu günden bugüne kadar başkanlığını yürüten Mehmet Bakan ve yönetimi 28 Haziran 2022 tarihinde yapılan seçimlerde üyeler tarafından ibra edilmeyince görevden düşerek tekrar aday olamadı. 
Bunun üzerine yapılan seçimlerde Seyfi Çınar, Ali Alemdar, Recep Köse, Erdoğan Kabalar, Metin Özdemir, İlhan Coşkuner, Nihat Yazıcı’nın bulunduğu tek liste seçimlere giderek, seçimi kazandı. Kazanan liste ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı temsilcileri Fatih Galitekin ve Muhammet Bektaş tarafından onaylandı.
Yeni yönetim göreve başlamayı beklerken yine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün raporuyla seçimlerin iptal edildiğini öğrendiler. Seçimler hazurun listesi ile oy kullananların bulunduğu listedeki imzalar arasındaki 13 kişilik farktan dolayı iptal edilirken, bu sebeple gerekli nisabın tamamlanamadığı bildirildi. 
Bunun üzerine KSS Yapı Kooperatifinin yeniden seçimlere gitmesi istendi. Bunun üzerine kayyum olarak atanan KSS Yapı Kooperatifi Üyelerinden Ali Alemdar, konuyu mahkemeye götürdü. Düzce 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin verdiği karara göre yeni kongrenin 26 Şubat 2023 tarihinde Kızılay İş Hanı’nda yapılmasına kara verildi. Kongre yeterli çoğunluk sağlanamaması durumunda yine aynı yerde 5 Mart 2023 tarihinde yapılacak.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • KSS Esnafı
  1 ay önce
  Burada 40 yıllık yönetimin hiç suçu yoktur. Sandık geliyor üyeler seçiyor. Sen sandıkta hesap sormayı öğrendiğinde zaten her şey yolunda gidecek. KSS nin altındaki kumu çakılı mıcırı paraya çevirip yiyenleri hiç mi görmedi kss esnafı. Parsel parsel köşe başlarını tutanları görmedimi kss esnafı. Haram etmeyle sıyrılmazsınız... Bu günahta hepinizin payı var ...
 • duzceli 8181
  1 ay önce
  duyarli vatandaşim 40 yildir bitmiyen çile dolu sanayi sıtesini parsel parsel satanlarami dua edecek bu millet haklarimiz zehir zikkim olsun esnaflara dukkanlar verilmezken bırkaçkişinin kaçartane dukkanlarinin oldugunu bi araştırınde oyle konuşunuz saygilarimla
 • Duyarlı
  1 ay önce
  Bu duruma sayın Bakan tarafından getirilmiştir. Bundan sonra hizmet alacağını düşünmüyorum. Zaman her şeye ilaçtır. Sayın Bakan a teşekkür ve dua etmeniz lazım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ ADAY ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞIRILDI
AK PARTİ ADAY ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞIRILDI
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR