3 GÜN UYKUSUZ KALDILAR, DÜZCE’Yİ SUYA KAVUŞTURDULAR

3 GÜN UYKUSUZ KALDILAR, DÜZCE'Yİ SUYA KAVUŞTURDULAR

Düzce’ye olumsuz etkileyen ve şehrin 3 gündür susuz kalmasına yol açan sel afetinin yol açtığı sorunların giderilmesine çalışılıyor.

01 Temmuz 2022 - 11:28 - Güncelleme: 01 Temmuz 2022 - 12:41

Düzce Belediye ekipleri, 72 saatten beri yoğun bir çalışma sergileyerek içme suyu sorununu gidermeye çalıştı.

Belediye Başkanı Faruk Özlü, ekiplerle birlikte sel afetinin başladığı ilk dakikadan itibaren sahaya çıkarak ekipleri sevk ve idare etti.
Belediye Başkanı Dr. Özlü, Beyköy su alma regülatörünün bulunduğu Uğur Suyu mevkiinde yürütülen çalışmaları yerinde takip etti. Beraberindekiler ile birlikte Derdin’de bulunan ve selden zarar gören otel inşaatının son durumunu da yerinde gören Başkan Özlü tüm ekiplerin şehre su getirmek için seferber olduğunu kaydetti. 
Yoğun yağışlar nedeniyle taşan Uğur Suyu, şehrin içme suyu ihtiyacını karşılayan Beyköy Su Alma Regülatörünün bulunduğu alanda yola ve ana hatta büyük zarar vermişti. Sabah saatlerinde kriz merkezini toplayan Özlü ekiplere en kısa sürede suyun yeniden kente ulaştırılması konusunda verdiği talimatların ardından sahaya indi. 
Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ekiplerin çalışmalarının aralıksız sürdüğünü kaydederek. "Taşan Uğur suyu, ana su hattımıza ve regülatöre giden yola ağır hasar verdi. Burada yaklaşık 600 metrelik bir alan yok olmuş durumda. Tüm ekiplerimizi buraya yönlendirdik. Burada bir konteyner, bir mobil jenaratör,  10 Dozer, 10 Ekskavatör, 30 kamyon 5 loder yükleyici ile taşkına müdahale ederek hem yolu hem de su hattını onaracağız" dedi.

Yoğun çalışma ile arıza giderildi ve şehre su verildi. Başkan Özlü, 3 gündür aralıksız çalışan ekiplere teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOFRAM KEBAP'TAN DÜZCESPOR'A DESTEK
SOFRAM KEBAP'TAN DÜZCESPOR'A DESTEK
AK PARTİ’DEN TAM SAHA PRES 
AK PARTİ’DEN TAM SAHA PRES