24 İŞYERİ MÜHÜRLENDİ

24 İŞYERİ MÜHÜRLENDİ

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 2021 yılının ilk yarısının istatistiklerini paylaştı.

10 Ağustos 2021 - 13:42 - Güncelleme: 10 Ağustos 2021 - 14:57

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce bin 200 ruhsat denetimi yapılırken ruhsatsız faaliyet, ruhsata ayrı hareket ve pandemi kurallarına uyulmaması gibi nedenlerle 24 işyeri mühürlendi.

58 işyerinin de faaliyetlerine son vermesinden dolayı kapanışı yapıldığı belirtildi. Öte yandan, 243 işyerine de ruhsat verildi. 

ÇEVRE VE HAVA KİRLİLİĞİNE ÖNEM  VERİLDİ

Düzce’de özellikle kış aylarında yaşanan hava kalitesinin düşme sorununa da taviz vermeden üzerine giden Zabıta Müdürlüğü, ısınmadan kaynaklı hava kirliliği nedeniyle yapılan 22 şikâyeti anında değerlendirerek denetimde bulundu.

Zabıta ekipleri çevre gürültü ve ses kirliliği ile ilgili 48 şikâyeti değerlendirerek vatandaşların taleplerini yerine getirdi. Ekipler, ilan, reklam ve tabela yönetmeliğine aykırı davranan 16 işyeri hakkında işlem yaparken 1 işyerine de cezai işlem uyguladı.

YANGIN GÜVENLİĞİ OLMAYAN İŞYERİ AÇILMIYOR

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yangın güvenliği olmayan işyerlerine ruhsat vermiyor.  392 işyerini değerlendiren ekipler, 132 işyerine yangın güvenliğine uygun olmamasından dolayı faaliyetlerine izin vermedi.

BEYAZ MASA İLE KOORDİNELİ ÇALIŞILIYOR

Düzce Belediyesinin istek ve taleplerinin yapıldığı Beyaz Masa ile koordineli bir şekilde çalışma yürüten Zabıta Müdürlüğü, ulaştırma ile ilgili gelen şikayet ve talepleri yüzde 100 oranında değerlendirdi. Ekipler vatandaşların şikayetleri üzerine 1500 denetim yaparken bunların 750 adeti pandemi dolayısıyla gerçekleştirdi.

DUYGU SÖMÜRENLERE GÖZ AÇTIRILMIYOR

Kabahatler Kanunu çerçevesinde hareket eden zabıta ekipleri, 88 dilenci, 37 rahatsız etme, 25 işgal ve 1 çevreyi kirletme olayına bakarak Düzcelilerin duygularının sömürülmesine izin vermedi.

TERMİNAL VE HAL SÜREKLİ DENETLENDİ

Milletin sağlığını ön plana koyan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, şehirlerarası otobüs garında 7 ay içinde 200 denetim yaparken yaş sebze ve meyve halinde de 350 denetim gerçekleştirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR'DA MORAL YEMEĞİ
DÜZCESPOR'DA MORAL YEMEĞİ
MHP SEÇİME HAZIR
MHP SEÇİME HAZIR