2023 DÜZCE’DE SAĞLIK YILI OLACAK

2023 DÜZCE'DE SAĞLIK YILI OLACAK

16 Ocak 2023 - 15:58

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu Ek Hizmet Binasında yapımına başlanan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz mayıs ayında merkezin faaliyete geçeceğini söylerken, devlet hastanesinde bir kalp merkezi açmayı planladıklarını da müjdeledi.
Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu Ek Hizmet Binasında yapımına başlanan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde çalışmalar hızla ilerliyor. Çalışmalarla ilgili gelinen son noktayı anlatan İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, bakanlığın 15 milyon lira destek olacağını söylediği merkezin tıbbi cihazları ile ilgili görüşmelerin de tamamlandığını söyledi.
Yılmaz, “Burada hızlı bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şuanda Çocuk Yoğun Bakımı olacak bölümümüzde sizlerle çalışmalarımızı yerinde değerlendirdik. Yeni doğan Yoğun Bakım, Çocuk Yoğun Bakım. Buradaki çalışmalarımızı tamamladığımızda çok güzel bir binaya sahip olacağız. Yataklı servis katlarımızdan bir tanesini tamamladık. Diğer katımızda ise çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bununla birlikte burada kullanacağımız tıbbi cihazlar ile ilgili Bakanlıkla görüşmelerimizi tamamladık. Yaklaşık 15 Milyonluk gibi bir bütçeyle Bakanlığımız bize destek olacak. Bunu yanında belki bir 10 Milyonluk daha çeşitli cihazlarla alakalı destek alabiliriz. Bu merkezimiz ile alakalı çalışmalarımız yakın zamanda yaşadığımız deprem nedeniyle biraz aksaklığı uğradı. En kısa sürede buradaki çalışmalarımızı tamamlayıp bu merkezimizi faaliyete geçirmeyi planlıyoruz." dedi. 
Bugünlerde hastanelerde yoğunluk olduğunu belirten Yılmaz, mevcut hastanelerin  yüzde 30’unun Mucurlu'ya taşınacağını söyleyerek, "  Burada kadın  doğum ile ilgili ameliyatlarımızı gerçekleştireceğiz. Tabi ilk hedefimiz önce burayı fiziki olarak ve teknik olarak tamamlayıp  faaliyete geçirmek. Bir aksaklık olmadığı taktirde Mayıs ayında burayı tamamen faaliyete geçirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

Yılmaz, Devlet hastanesinde boşalan yerle ilgili bilgi vererek, "  bir katını komple yoğun bakım 20 yataklı, 14 yataklıda palyetif merkezi yaklaşık 34 yataklık bir ekstra alan oluşturmuş olacağız." dedi.

4.5 MİLYON HASTAYA BAKILIYOR


Düzce’de yoğun bakım ünitelerinin 28’den 81’e yükseltildiğini ancak,  hızla göç alan bir il olduğu için zaman zaman aksaklıklar olabildiğini vurgulayan Yılmaz,  İhtiyacın artması nedeniyle  yeni bir merkez oluşturma kararı alındığını kaydetti.

Yani bir kapl merkezi için de açıklamada bulunan Yılmaz,  "Devlet Hastanesinde boşalan alanlardan bir tanesinde Kalp Merkezi faaliyete geçecek. Kalp Merkezinde koroner yoğun bakımımızda olacak.  Bypass  yapılabilen,  anjiyo yapılabilen bir ameliyathane yapacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KILIÇDAROĞLU KAZANIRSA SÜPER LİG MAÇLARI ŞİFRESİZ OLACAK
KILIÇDAROĞLU KAZANIRSA SÜPER LİG MAÇLARI ŞİFRESİZ OLACAK
FINDIKTA 75 LİRA BEKLENTİSİ
FINDIKTA 75 LİRA BEKLENTİSİ