Reklamı Geç
Reklam
 • Reklam
AK PARTİ YÖNETİMİNDEKİ YENİ İSİMLER, CHP BU KAFAYLA...
Mustafa Armutçu

Mustafa Armutçu

AK PARTİ YÖNETİMİNDEKİ YENİ İSİMLER, CHP BU KAFAYLA DÜZCE'DE BAŞARILI OLAMAZ VE FEVAİ ARSLAN

06 Ocak 2018 - 11:25

AK PARTİ YÖNETİMİNDEKİ YENİ İSİMLER

AK Parti il kongresinde Hikmet Keskin başkanlığında il yönetim kurulu oluşturuldu.

İl yönetimine birçok yeni isim girdi, bazı eski ve tecrübeli isimler de yönetimde görev aldı.

İlk kez yönetime giren isimler arasında Mehmet Albayrak,  Mutlu Kayan, Abdülkadir Albayrak, İbrahim Canpolat gibi isimler var.

Mehmet Albayrak, Mutlu Kayan ve Mustafa Gösterişli ilk kez aktif siyasete atıldılar.

Mehmet Albayrak Düzce’de eğitim sektöründe önemli marka olmuş, eğitimdeki başarı çıtasını yükseltmiş, Birey dershanesi olarak ciddi başarılara ulaşmış, şimdi de kendisine ait çok büyük bir eğitim yatırımını başlatmış bir isim.

Mutlu Kayan ise uzun yıllardır Real Koom’da genel müdürlük yapmış, tekstil ve sanayi sektörünün sorunlarını ve çözüm yollarını bilen, piyasa tecrübesi olan bir kişi.

Abdülkadir Albayrak, Milli Görüş çizgisinde siyaset yapmış, iki dönem TSO’da yöneticilik yapmakta, saygın, dürüst, güvenilir, kıymetli ve kamuoyunda ağırlığı olan bir isim.

İbrahim Canpolat, AK Parti’nin kuruluşundan itibaren aktif siyasetin içinde, ticaret hayatında oldukça başarılı, sosyal çevresi çok geniş, çevresinde sevilen bir kişi.

Bir önceki dönem il yönetiminde başarıyla görev yapmış olan Oya Kocaman ve Turgay Şahin de yeni yönetimde görev aldılar.

Metin Kaşıkoğlu döneminde başarıyla görev yapan Avukat Oya Kocaman, iyi bir hukukçu, yargı çevrelerinde sevilen, saygı duyulan bir kadın.

Turgay Şahin ise siyasi tecrübeye sahip, politik analizleri isabetli, tutarlı ve ilkeli bir isim, aynı zamanda iş ve sosyal çevresi çok geniş biri..

Bu yeni isimlerin AK Parti teşkilatına ve siyasetine pozitif katkılar yapacağını söylemek yanlış olmaz.

Hikmet Keskin’in bu kişileri yönetime almakla çok isabetli bir hamle yaptığı söylenebilir.

 

CHP BU KAFAYLA DÜZCE’DE BAŞARILI OLAMAZ!

CHP il kongresi yapıldı, Zekeriya Tozan ikinci kez il başkanı oldu.

Tozan, il yönetiminde revizyon yaptı, bazı eski ve tecrübeli isimlerle yola devam etti, yönetime bazı yeni ve tecrübesiz isimleri aldı.

CHP il yönetimi listesine göz attım, Faruk Darıyerli dışında iş hayatında başarılı, ön plana çıkmış, kamuoyunda tanınan, bilinen bir isme rastlamadım.

Yönetimde Kenan Şeriflioğlu gibi meslek hayatında başarılı olamamış, düşük profilli isimler de var.

Tozan, anladığım kadarıyla “günü kurtarmak” adına ve kendisinin milletvekilliği adaylığının önünü açan bir liste yapmış.

CHP’nin internet, sosyal medya, yazılı ve görsel medya iletişimi neredeyse yok gibi..

İl başkanlığının resmi web sayfasında sadece genel merkezin haberleri paylaşılıyor, onun dışında Düzce ile ilgili tek satır yok.

Sosyal medya hesapları ise neredeyse 2 yıldır güncelleştirilmemiş.

Yerel medya ile sağlıklı bir iletişim kurulamamış.

CHP bu kafa ve anlayışla halka nasıl ulaşacak?

Politikalarını ve projelerini vatandaşa nasıl anlatacak?

Bu anlayış ve kafa değişmediği müddetçe CHP’nin Düzce’de başarılı olma şansı yoktur.

Her ne kadar parti sözcüleri hedeflerinin 1 milletvekili çıkarmak olduğunu söylese de,  bu söylemler inandırıcı olmaktan uzak kalmaktadır.

Yerel seçimlere şunun şurasında 1 yıl kadar bir zaman kaldı, genel seçimlere de 1,5 yıl.

Kafalar ve anlayış değişmezse CHP yine nal toplar!

 

 FEVAİ ARSLAN

AK Parti Düzce milletvekili Fevai Arslan, her zamanki gibi teşkilat yapılanmasında ve il kongresinde ağırlığını hissettirdi.

Siyasette artık duayen olan Arslan, her ne kadar ön planda görünmese de, yeni oluşan il yönetim kurulunda siyasi izlerini görmek mümkün.

İl yönetim listesine baktığımızda, Fevai Arslan’a yakın olan, yeri ve zamanı geldiğince Arslan’la birlikte hareket edeceğine inandığım 9-10 isim var.

Yani il yönetiminin 3’te 1’inin Fevai Arslan’a yakın olan isimlerden oluştuğu söylenebilir.

Bu tablodan anlaşılan, Hikmet Keskin’le Fevai Arslan’ın ortak siyaset yapacakları ve birbirleriyle ters düşmeyecekleridir.

Bazılarının söylediğinin aksine sonuç olarak Fevai Arslan teşkilata hakim, teşkilatla uyumlu ve teşkilatı arkasına alabilecek bir pozisyondadır.

 

 

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • ahmet besla
  9 ay önce
  düzcede yeni iktidar muhalefet yönetimleri oluştu hayırlı olsun ama bu iki yönetim yine koltuklarını korudu düzceyi iyi tanıyan iktidar ve muhalefet düzceye ne yapacak düzcenin hangi kanayan yarasına merhem olacak düzcenin hangi sorunlarını çözecekler düzceye ne yatırım hangi projeler üretecek düzce halkı merak ediyor sonrada şeçim zamanı karne verilecek kim başarılı kim başarısız belli olacak ama iktidar senelerden beri rekor oy alıyor beleş oyları topluyor muhalefette her seçimde hüsrana ugrasada şeçimden ders çıkarmıyor düzcede neler olup bitiyor kim çalışıyor kim düzceyi oyalıyor bunun ortaya çıkması lazım ne yönetmler gördük isimleri vardı cisimleri yoktu düzce çok yönetm gördüde icraat yok
 • etkisiz etkili
  9 ay önce
  Adamı olsa ne olur, değeri toplamada sıfır, çarpmada 1 ne yazık ki gerçek bu
 • Farslan
  9 ay önce
  Fevai milletvekili yapılmayacak bu adamları o koysa ne olacak. Tabanda sevilmiyor
 • Emrullah Mertturk
  9 ay önce
  Sevgili Armutçu güzel bir zamanlama ile yorumlama yapmışsın.Gazeteciliğine yakışmış.Fakat adil bir yorum olmamış.İktidara ve güce hiç eleştiri getirmemişsin ki tam onların istediği gibi olmuş.Fevai Aslan ile ilgili ise bayağı abartmışsın.Fevai Aslan ın hiç bir şeye hakim olduğunu düşünmüyorum.Çok güzel yaptığı bir şey var.Zaman zaman acayıp yorumlar yapıp yerini korumasını biliyor sadece.

Son Yazılar